مدیركل محیط زیست اردبیل:

کمبود محیط بان در اردبیل

کمبود محیط بان در اردبیل مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل اظهار داشت: کمبود محیط بان در اردبیل به حدی است که همکاران ما معادل 3 محیط بان فعالیت می نمایند.سعید شهند در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: همکاران محیط بان ما بعنوان ضابطان قضائی فعالیت می نمایند بطوریکه در ۱۳ پایگاه، محیط بانان بصورت شبانه روزی تلاش می کنند تا مانع از شکار بوده و حیات وحش را مورد صیانت قرار دهند.
وی اشاره کرد: سرانه فعالیت یک محیط بان به ازای ۱۰ هزار هکتار است و با توجه به این که در استان اردبیل ۱۸۰ هزار هکتار مناطق تحت مدیریت زیست محیطی داریم باید ۱۸۰ محیط بان فعالیت کنند در صورتیکه در حل حاضر تنها ۶۰ محیط بان در استان اردبیل فعال می باشند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل اظهار داشت: در چنین شرایطی هر محیط بان در این استان کار ۳ محیط بان را انجام می دهد که این امر سختی و فرسودگی کار آنها را به همراه دارد و امسال مجوز استخدام ۵ محیط بان را بوسیله آزمون استخدام سراسری گرفته ایم.
شهند اضافه کرد: تا اختتام امسال این تعداد نیرو به جمع محیط بانان ما اضافه می شود ولی با وجود کمبود نیرو، محیط بانان ما تلاش می کنند تا شرایط مناسبی را برای فعالیت در مناطق حفاظت شده محیط زیست داشته باشند.
وی از تقدیم ۱۲۵ شهید محیط بانی در سطح کشور آگاهی داد و اشاره کرد: این شهدا جان خودرا در حفاظت و صیانت از سرمایه های محیط زیست فدا کرده اند.
سامانه ۱۵۴۰ برای اطلاع رسانی در زمینه پسماند
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل در مورد نظارت بر پسماندهای بیمارستانی افزود: در قانون جمع آوری و دفع پسماند این کار در شهرها وظیفه شهرداری و در روستا بر عهده دهیاری گذاشته شده و به همین دلیل کار بی خطرسازی زباله های بیمارستانی نیز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و شهرداری ها در حال انجام می باشد.
شهند در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: ما بوسیله سامانه ۱۵۴۰ در خدمت هموطنان هستیم تا اگر مشکلی در زمینه دفع پسماند وجود دارد، اطلاع رسانی کرده و دراین زمینه موارد مختلف را به محیط زیست اعلام کنند.
وی افزود: در بعضی از شهرها دفع پسماند همچنان با مشکلاتی روبه رو است که در مهلت ۳ ماهه مقرر است ایرادات و اشکالات برطرف شده و گزارش نهایی به محیط زیست استان ارائه شود.
شهند در مورد مناطق تحت مدیریت محیط زیست و حفاظت شده اظهار نمود: در استان اردبیل ۱۸۰ هزار هکتار اراضی ملی و مناطق تحت مدیریتی محیط زیست وجود دارد که اسناد این اراضی بصورت ملی صادر شده و در اختیار منابع طبیعی و آبخیزداری است.
وی اشاره کرد: با تصویب شورای عالی محیط زیست نگهداری و حفاظت از این مناطق بر عهده محیط زیست است که در استان اردبیل ۴ منطقه حفاظتی را شامل می شود.
شهند اظهار داشت: منطقه آق داغ در خلخال به مساحت ۹۰ هزار هکتار، منطقه انزان مشکین شهر ۳۵ هزار هکتار، منطقه مغان و تالاب نئور نیز از مناطق حفاظتی اداره کل محیط زیست استان اردبیل است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل به ۲ اثر ملی کوه سبلان و غار یخگان اشاره نمود و اضافه کرد: در همه این مناطق تلاش بر این است تا مدیریت جامع مراقبتی مورد توجه قرار گیرد.

1400/08/27
14:39:13
5.0 / 5
292
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی