مدیركل حفاظت محیط زیست اردبیل:

سازمان محیط زیست مانع توسعه و اشتغال نیست

سازمان محیط زیست مانع توسعه و اشتغال نیست مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل اظهار داشت: سازمان حفاظت محیط زیست مانع توسعه و اشتغال نیست بلکه از توسعه پایدار حمایت همه جانبه می کند.سعید شهند در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: در چارچوب تفاهم نامه ای که پیش از این بین شهرک های صنعتی و شرکت خدماتی به امضا رسیده، مقرر بوده تا شرکتهای خدماتی به صورت جامع و کامل طرح های زیست محیطی را مورد رصد و پیگیری قرار دهند که ما با خروج پساب واحدهای صنعتی به اطراف شهرک روبه رو هستیم.
وی خاطرنشان کرد: سازمان محیط زیست موظف است تا با نظارت و کنترل دقیق اجازه ورود پساب فاضلاب واحدهای صنعتی را به خارج از تصفیه خانه ندهد که متأسفانه در سالهای اخیر به خاطر افزایش ظرفیت واحدهای صنعتی در شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل ما با مشکل ورود پساب به محیط پیرامونی شهرک روبه رو هستیم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل اظهار داشت: تصفیه خانه این شهرک جوابگوی تولید پساب شهرک های صنعتی موجود نیست و اجرای مودل دوم هم با تأخیر و تعلل روبه رو شده است.
شهند اضافه کرد: هر چند با حمایت استاندار اردبیل و مسؤلان کشوری راه اندازی مودل دوم تصفیه خانه در این شهرک در حال انجام می باشد اما انتظار می رود خود واحدهای صنعتی و تولیدی هم اجازه خروج پساب را از محدوده واحد تولیدی خود ندهند.
وی پایش آنلاین این مورد و رعایت زوم بندی و توسعه فضای سبز را در شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل خاطرنشان کرد و تصریح کرد: ما تنها به مشکلات بوجود آمده حساسیت نشان می دهیم و امیدواریم هر چه سریع تر بساط کار غیرقانونی در ورود پساب به خارج از سیستم تصفیه خانه گرفته شده و اخطارهای زیست محیطی مورد توجه قرار گیرد.
شهند در بخش دیگری از سخنان خود افزود: ما در گام اول به شرکتهای خدماتی اخطار لازم را داده ایم تا در مراحل بعد با مستندسازی و عرضه گزارش به مراجع قضایی پیگیری های لازم را انجام دهیم.
وی هدف از شکایت اداره کل محیط زیست را از برخی واحدها و مجموعه های صنعتی و همینطور شرکت خدماتی در دادگاه نمین، رسیدگی سریع به معضلات زیست محیطی اعلام نمود و افزود: سازمان حفاظت محیط زیست نه تنها مانع توسعه و اشتغال نیست بلکه از توسعه پایدار حمایت می کند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل بیان نمود: در کنار توسعه پایدار، تلاش ما بر این است تا محیط زیست پاک و عاری از آلودگی داشته باشیم تا همه بتوانند از مزایای آن استفاده کنند.

1400/09/01
23:04:34
5.0 / 5
304
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی