توضیح معاون استاندار اصفهان درباره مازوت سوزی نیروگاه شهید منتظری

توضیح معاون استاندار اصفهان درباره مازوت سوزی نیروگاه شهید منتظری معاون عمرانی استاندار اصفهان درباب استفاده از مازوت در نیروگاه شهید منتظری اصفهان توضیحاتی را ارائه داد.مهران زینلیان در گفت و گو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه همه مسئولان استان با بهره گیری از مازوت در نیروگاه های اصفهان مخالف هستند، گفت: هفته گذشته به سبب این که قسمتی از شهرهای شمال کشور گرفتار افت شدید گاز شده بودند و در حوزه تامین برق مشکل داشتند، ابلاغیه ای از طرف شورای عالی امنیت کشور برای نیروگاه های اصفهان آمده بود که مصرف گاز را کاهش دهند و برای ادامه تولید خود، سوخت دوم (مازوت) جایگزین و استفاده کنند.
او با اعلان اینکه ما این مساله را با تأخیر متوجه شدیم، اضافه کرد: اما به سبب این که هوای اصفهان در آن مقطع بواسطه ناپایداری ها و وزش باد نسبتاً خوب و شاخص ها در حد ۷۰- ۸۰ AQI بود، ۲ مشعل از ۱۲ مشعل مازوت سوز نیروگاه شهید منتظری به مدت حداکثر سه روز از این سوخت مایع استفاده کردند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان اشاره کرد: بمحض پایدار شدن هوا و کاهش جریانات جوی، با نظارت محیط زیست استفاده از مازوت در نیروگاه شهید منتظری قطع شد و الان چند روزی است که هیچ مصرف مازوتی نداریم.
زینلیان با اعلان اینکه اکنون اداره محیط زیست بر نیروگاه ها نظارت دارد، اظهار داشت: نیروگاه، اجازه مصرف مازوت ندارند و دیگر اجازه نخواهیم داد ضمن این که افراد مسئول در وزارت نیرو در این عرصه را به سبب ترک فعل به دستگاه های نظارتی معرفی کردیم برای اینکه آنان موظف بودند فیلتراسیون خروجی ها را انجام دهند که این کار را نکردند.
بسته راهکارهای احیای زاینده رود بزودی اعلام می شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان همین طور درباره نتایج جلسات گوناگون در زمینه آب استان، اشاره کرد: پیرو این جلسات، امروز به بسته راهکارهایی در حوضه زاینده رود رسیدیم و
این گام بسیار مهمی است که بتوانیم قدم به قدم با وحدت رویه برای بهبود وضعیت این حوضه پیش برویم و جزییات آنرا به زودی اعلام می نماییم.
لزوم قرارگیری زاینده رود در ردیف رودخانه های حفاظت شده
زینلیان با اشاره به لزوم قرارگیری زاینده رود در رده رودخانه های حفاظت شده، اشاره کرد: یکی از محورهایی که به صراحت در بسته راهکارهای احیای زاینده رود به آن اشاره شده، این است که زاینده رود جزو رودخانه های حفاظت شده قرار گیرد و همه دستگاهها باید برای آن اقدام نمایند.

1400/10/22
12:24:46
5.0 / 5
506
تگهای خبر: آب , باد , دستگاه , رودخانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی