بیشتر از ۹۰۰۰ گونه درختی در جهان هنوز کشف نشده است

بیشتر از ۹۰۰۰ گونه درختی در جهان هنوز کشف نشده است کارشناسان محیط زیست معتقدند: سیاره زمین دارای بیشتر از ۹۰۰۰ گونه درختی است که هنوز کشف نشده است.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، گروهی از کارشناسان زیست محیطی در تلاشی بلندپروازانه که نخستین در نوع خود است، تلاش کردند تخمین بزنند چند نوع درخت روی کره زمین وجود دارد و در نهایت مشخص شد سیاره ما مملو از هزاران گونه درختی است که هنوز کشف نشده اند.
در این بررسی بین المللی که بیشتر از ۱۰۰ کارشناس و محقق مشارکت داشتند، تخمین زده شد که در مجموع حدودا ۷۳ هزار گونه درخت روی زمین وجود دارد، با این وجود تا کنون تنها حدود ۶۴ هزار گونه از آنها ثبت شده اند.
به قول کارشناسان، مابقی گونه های درختی کشف نشده معادل ۹۲۰۰ گونه است که تابحال از توجه و مطالعات علمی دور بوده اند.
این گروه کارشناسی بین المللی اظهار داشتند: ما مجموعه داده های فردی را در یک مجموعه داده عظیم جهانی از اطلاعات درختان ترکیب کردیم. هر مجموعه داده در ارتباط با حضور یک کارشناس در یک منطقه جنگلی است که تک تک درخت ها را اندازه گرفته و اطلاعاتی را در مورد گونه های درخت، بزرگی و سایر خصوصیت های آنها جمع آوری کرده است. شمارش تعداد گونه های درخت در سرتاسر جهان مانند یک پازل است که قطعات آن در سرتاسر جهان پخش شده است.
به قول کارشناسان، این تجزیه و تحلیل شناخت مهمی را در مورد چگونگی توزیع و رشد درختان در سرتاسر جهان عرضه می دهد. بررسی ها در مقیاس قاره ای نشان داد که حدودا ۴۳ درصد از کل گونه های درختی زمین در آمریکای جنوبی و بعد از آن در اوراسیا (۲۲ درصد)، آفریقا (۱۶ درصد)، آمریکای شمالی (۱۵ درصد) و اقیانوسیه (۱۱ درصد) قرار دارند.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از ساینس الرت، همینطور کارشناسان اعتقاد دارند که به احتمال زیاد گونه های کشف نشده بیشتر از هر قاره دیگری در آمریکای جنوبی وجود دارند.1400/11/13
09:57:28
5.0 / 5
296
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی