دولت بر تکمیل پروژه های نیمه تمام تاکید دارد

دولت بر تکمیل پروژه های نیمه تمام تاکید دارد خراسان رضوی رییس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: دولت سیزدهم برای تکمیل پروژه های نیمه تمام و معطل مانده تاکید دارد.علی سلاجقه در حاشیه سفر به شهرستان قوچان در جمع خبرنگاران عنوان کرد: شهرستان قوچان با ظرفیت های زیرساختی بسیار عالی است و از جنبه تولید می تواند در تراز بالای کشور باشد و باتوجه به منابع آب و زمینهای حاصل خیز که این شهرستان دارد، حتما یکی از قطب های کشاورزی و دام پروری می تواند باشد. امیدواریم باتوجه به مصوبات سفر و اعتباراتی که در اختیار قرار می گیرد، موضوع صنایع جانبی و بخصوص صنایع فرآوری به نحو مطلوب ایجاد شود.

وی اضافه کرد: متأسفانه آنچه درون شهر می بینیم، حکایت از داشته ها ندارد و آنچه من یافتم مردم شهرستان و حتی درون شهر قوچان با وجود علاقه ای که به نظام و دولت دارند خدمات مناسبی دریافت نکردند و این مساله در گوشه گوشه شهر مشهود است که امیدواریم این سفر خیلی از این مسائل را تحت پوشش قرار دهد.

سلاجقه با اشاره به تاکید رییس جمهور برای تکمیل پروژه های نیمه تمام اظهار داشت: موضوع مجموعه فرهنگی که در ورودی شهر واقع است و چند سال است معطل مانده، حتما مورد توجه ویژه دولت خواهد بود.

وی اظهار نمود: سرمایه گذاران دلسوز و بومی در این شهر حضور دارند که آماده اند سرمایه خودرا در این شهر هزینه کنند و همه مجوزها را در اختیار دارند ولی متأسفانه کم لطفی بانکها شامل حال آنها شده و پروژه هایی که حدودا درحال بهره برداری است و سرمایه گذاری هایی که توسط اشخاص انجام شده، با کم مهری سبب شده پروژه ها خاک بخورند که رییس جمهور توجه ویژه ای به این مسائل خواهدنمود.

نماینده رییس جمهور در مسافرت استانی هیات دولت به شهرستان قوچان افزود: در موضوع تصفیه خانه فاضلاب شهر قوچان زمین بسیار مناسبی برای ساخت آن در اختیار قرار گرفته اما به جهت اینکه این تصفیه خانه شهرستان قوچان را تحت پوشش قرار دهد، حدود ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که با بیان در شورای اداری استان امیدواریم وزارت نیرو نظر ویژه ای به این مساله داشته باشند.

تخصیص ۸۰ موتور برای اداره کل محیط زیست خراسان رضوی

رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به اعتبارات اندک این سازمان از بدو تولد اظهار داشت: خوشبختانه دولت با آنکه شعارهای محیط زیستی نداد اما به مسائل محیط زیستی خیلی خوب وارد شد و خوشبختانه حدود ۸۰ دستگاه موتورسیکلت برای استان تخصیص داده شده که حتما سهم شهرستان قوچان داده می شود.

وی اضافه کرد: در زمینه تهیه وسیله نقلیه برای سال ۱۴۰۱ اعتبار خیلی مناسبی تخصیص داده شده که امیدواریم خودرو های مناسب برای تمام پاسگاه ها به نحو مطلوب خریداری شود. همین طور در مباحث نیروی انسانی با مذاکراتی که با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور داریم، امیدواریم تا با فراخوان جذب نیرو بتوانیم تا حدودی مشکل کمبود محیط بان را حل نماییم.

پتروشیمی میانکاله مجوزی از سازمان محیط زیست نگرفته است

سلاجقه شرط تبدیل مناطق حفاظت شده شهرستان قوچان به پارک های ملی را قرارگیری در دستور کار استان دانست و اضافه کرد: اگر نیازی حس گردد، حتما صورت خواهد گرفت اما اهتمام می نماییم حضور مردم و جوامع محلی را در موضوع حفاظت به نحو مطلوب داشته باشیم تا هم در بحث معیشت کمک نماییم و هم در بحث حفاظت بتوانیم از ظرفیت های محلی به نحو احسن استفاده نمائیم.

وی در پاسخ به آخرین وضعیت ساخت پتروشیمی میانکاله و نارضایتی فعالان محیط زیست برای تسریع یافتن روند ساخت این مجتمع اظهار داشت: پتروشیمی میانکاله هنوز مجوزی از سازمان محیط زیست نگرفته است.

ظهر امروز علی سلاجقه رییس سازمان صیانت از محیط زیست در امتداد سفر هیات دولت به خراسان رضوی برای سفری چند ساعته وارد شهرستان قوچان شد و در بدو ورود در گلزار شهدای شهر جدید آلماجق به شهدای این شهر ادای احترام کرد. شهر جدید آلماجق از توابع بخش تازه تأسیس آبکوه است که در تازه ترین تقسیمات کشوری از بخش مرکزی شهرستان قوچان منفک و مستقل شد.

سلاجقه در ادامه دیدار از شهر آلماجق با مردم و یک مادر شهید به گفت و گو پرداخت.

حضور در جمع علاقه مندان کشتی با چوخه گود آلماجق از دیگر برنامه های سلاجقه در این سفر بود. وی درباره موضوع تخصیص پنج میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل گود کشتی شهر قوچان قول مساعد داد.

از دیگر برنامه های این سفر چند ساعته رییس سازمان حفاظت محیط زیست از شهرستان قوچان بازدید از طرح های توسعه ای شهرستان همچون تصفیه خانه فاضلاب و مجتمع فرهنگی بود. مجتمع فرهنگی شهر قوچان با قرارگیری در ورودی شهر از موقعیت مکانی خوبی برخوردارست اما سال هاست با ۳۷ درصد پیشرفت فیزیکی بصورت نیمه کاره رها شده است. سلاجقه از رایزنی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای لزوم تکمیل این پروژه فرهنگی تاکید کرد.

وی سپس با حضور در منازل چند خانواده شهید به شنیدن مشکلات آنها پرداخت و دستورات لازم برای حل مشکلات آنها صادر شد. حضور در جلسه شورای اداری شهرستان قوچان اختتام بخش این سفر چندساعته بود.
1401/01/11
13:22:49
5.0 / 5
266
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی