برای ششمین روز پیاپی؛

هوای اصفهان آلوده است

هوای اصفهان آلوده است به گزارش حیوان خانگی شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان با میانگین ۱۴۱ برای ششمین روز پی در پی در وضعیت ناسالم می باشد.کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا در ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان های احمدآباد با شاخص ۱۱۶، باهنر با شاخص ۱۴۱، جی با شاخص ۱۳۷، رودکی با شاخص ۱۴۷، فرشادی با شاخص ۱۴۵ و فیض با شاخص ۱۲۹ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس است.
محمود مزارع ضمن اشاره به قطعی هفت ایستگاه پایش در خیابان های انقلاب، باغ غدیر، بزرگراه خرازی، دانشگاه، رهنان، کاوه و میرزا طاهر، اظهار داشت: شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان های استانداری و پروین با ۱۵۱ و ورزشگاه میثاق با ۱۵۴ وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان داده است.
وی اضافه کرد: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۱۷۵ در وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان، شاهین شهر با شاخص ۱۳۴ ناسالم برای گروههای حساس و مبارکه با شاخص ۹۰ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1401/03/07
22:50:25
5.0 / 5
182
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی