نتایج یك مطالعه جدید نشان داد

هر عدد تی بگ، حاوی هزاران ذره میکروپلاستیک است

هر عدد تی بگ، حاوی هزاران ذره میکروپلاستیک است به گزارش حیوان خانگی نتایج مطالعات یک متخصص ترکیه ای در دانشگاه ˮسقاریهˮ نشان داده است که حدود 13 هزار ذره میکروپلاستیک از هر عدد چای کیسه ای (تی بگ) وارد آب جوشی می شود که از آن برای درست کردن چای استفاده می نماییم و می خوریم.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، پلاستیک هایی که قرن ها طول می کشد تا در طبیعت تجزیه شوند، می توانند به ذرات یک میکرومتری و پنج میلی متری تبدیل گشته و در نتیجه تبدیل به میکروپلاستیک شوند.
نتایج یک مطالعه مشابه در هلند نیز که در مارس سال جاری میلادی (۲۰۲۲) به اشتراک گذاشته شد، نشان داد که میکروپلاستیک برای نخستین بار در خون انسان یافت شده است. در این مطالعه، پلاستیک PET (پلی اتیلن ترفتالات) که به شکل گسترده در بطری های نوشیدنی، بسته بندی مواد غذایی و تولید لباس استفاده می شود، پلی استایرن مورد استفاده در بسته بندی مواد غذایی و محصولات خانگی و پلی اتیلن مورد استفاده در کیسه های پلاستیکی، در نمونه های خون شناسایی شدند.
این محقق همین طور در مورد انتقال این ذرات از چای کیسه ای به آب جوش تحقیقاتی را انجام داده است.
او در این زمینه اظهار داشت: دستکم ۱۳ هزار ذره میکروپلاستیک از چای کیسه ای وارد آب جوشی می شود که ما می خوریم.
وی اضافه کرد: با تکنیکی که من در مطالعه خود استفاده کردم، می توانیم ذرات میکروپلاستیک تا اندازه سه میکرومتر را شناسایی نماییم به عبارت دیگر می توان اظهار داشت که حدود ۱۳ هزار میکروپلاستیک بین سه میکرومتر تا پنج میلی متر وارد چای می شود.
این محقق با تاکید بر این که هیچ یک از خواص پلاستیک ها حتی اگر به قطعات کوچک تقسیم شوند تغییر نمی کند، اظهار نمود که بلعیده شدن یا تماس با میکروپلاستیک ها موجب ایجاد اثرات سمی می شود.
به گزارش آناتولی، وی همین طور استفاده از چای دمی را بجای چای کیسه ای سفارش کرد و اضافه کرد: بهتر است مصرف کننده به محصولاتی روی آورد که در حقیقت بسته بندی زیادی ندارند.1401/03/17
22:35:25
5.0 / 5
204
تگهای خبر: آب , طبیعت , متخصص , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی