گرمای جهانی تاکید کننده لزوم تحقق تعهدات اقلیمی

گرمای جهانی تاکید کننده لزوم تحقق تعهدات اقلیمی به گزارش حیوان خانگی وقوع موارد مختلف موج گرما در جهان نشان دهنده لزوم تایید مجدد به اجرایی شدن تعهدات آب و هوایی است.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، طبیعت انسان بدین شکل است که شرایط حال را بر آینده در اولویت قرار میدهد و بیشتر برای آنچه در کوتاه مدت اتفاق می افتد اهمیت قائل است. برای خیلی از مردم کشورهای غربی، نتایج تغییر آب و هوا باآنکه بعنوان موضوعی جدی شناخته شده است، مسئله ای تلقی شده که تا حد زیادی افراد دیگر تجربه خواهند کرد یا نسل های آینده درگیر آن خواهند شد. اما اینطور نیست. هشدارهای انتزاعی در مورد وضعیت اضطراری آب و هوایی در این ماه به حقیقت تبدیل شد چونکه گرمای شدید مناطقی از نیمکره شمالی از غرب اروپا گرفته تا ایالات متحده و چین را در بر گرفت.
آتشسوزی های جنگلی در مناطق وسیعی گزارش شده، رودخانه ها خشک شده و هزاران نفر مجبور به تخلیه محل سکونت خود شده اند. انگلیس نخستین روز با دمای بالای ۴۰ درجه سانتیگراد را ثبت نمود که باعث اختلال در عرضه خدمات عمومی و توقف شبکه های ریلی شد. در اسپانیا، کشوری که تجربه تابستان های طولانی و گرم را دارد طبق برآورد مقامات داخلی در ماه جولای بیشتر از ۵۰۰ نفر به علت گرمای شدید جان خویش را از دست داده اند. این دومین موج گرماست که اسپانیا طی چند ماه گذشته متحمل شده است.
وضعیت هوا در تابستان سال جاری اتفاق عجیبی نبوده است و توسط کارشناسان هواشناسی پیشبینی شده بود. مدلهای اقلیمی پیشبینی می کنند که بدون اتخاذ تصمیمی صحیح و اقدامی مناسب، پدیده موج گرما مکرر و شدیدتر می شود و دیگر دماهای تجربه شده امسال غیرعادی تلقی نمی شوند.
در این شرایط چرخه معیوب زمستان های خشک، موج گرمای تابستان و آتشسوزی های جنگلی همچنان ادامه خواهد داشت، حتی اگر کشورها به تعهدات فعلی خود برای محدود کردن انتشار گازهای گلخانه ای پایبند باشند. این بدان معناست که کشورها باید خویش را با تغییرات اقلیمی سازگار کنند نه فقط آنرا کاهش دهند. این امر مستلزم چرخش از اقدامات اضطراری واکنشی به برنامه ریزی پیشگیرانه است و میتوان چند گام ساده در این رابطه برداشت. به صورت مثال، در اسپانیا، مقامات درحال بررسی و رتبه بندی موج گرما به منظور افزایش آگاهی عمومی از خطرات ناشی از استرس گرما روی سلامت هستند.
اما حتی کشورهایی که به لحاظ تاریخی از وضعیت معتدلی برخوردار می باشند هم باید اقداماتی انجام دهند. در انگلیس، احتیاج به بازسازی گسترده زیرساخت ها و ساختمان ها برای سازگاری بیشتر در مقابل وضعیت آب و هوایی وجود دارد که به صرف هزینه و زمان نیاز است.
به گزارش فایننشال تایمز، سازگاری با تغییرات آب و هوایی به معنای دست کشیدن از تلاش ها برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای نیست. قدرت و اثربخشی کنفرانس تغییرات آب و هوایی COP۲۶ متاسفانه از بین رفته است. تعداد کمی از کشورها همانطور که وعده داده بودند برای تدوین اهداف "ارتقاء یافته" به منظور محدود کردن افزایش دمای جهانی به کمتر از ۱.۵ درجه سانتیگراد عمل کردند.1401/05/03
16:53:22
5.0 / 5
114
تگهای خبر: آب , اقلیم , تجربه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی