بدترین وضعیت خشکسالی در اروپا طی ۵۰۰ سال اخیر

بدترین وضعیت خشکسالی در اروپا طی ۵۰۰ سال اخیر محقق کمیسیون اروپا هشدار داد که خشکسالی در اروپا در راه بدترین خشکسالی 500 سال اخیر قرار دارد.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، یک محقق ارشد سرویس خشکسالی کمیسیون اروپا (EC) هشدار داد: خشکسالی که بخش زیادی از اتحادیه اروپا را فرا گرفته است، بدترین خشکسالی از قرن شانزدهم تا حالا خواهد بود.
"آندریا تورتی"، محقق ارشد مرکز تحقیقات مشترک اتحادیه اروپا که داده ها را برای رصدخانه خشکسالی اروپا گردآوری می کند، اظهار داشت: هم اکنون به نظر میرسد که این بدترین خشکسالی در ۵۰۰ سال اخیر باشد بااینکه لازم است یک تحلیل کامل صورت گیرد.
وی ادامه داد: ما این رویداد را بطور کامل تحلیل و بررسی نکرده ایم اما برمبنای تجربه تصور میکنم که این پدیده حتی از سال ۲۰۱۸ نیز شدیدتر است.
این محقق اظهار نمود: خشکسالی ۲۰۱۸ نیز آنقدر شدید بود که با نگاهی به لیست ۵۰۰ سال گذشته، هیچ رویداد مشابه دیگری به سبب ترکیب آب و هوای گرم و خشک وجود نداشته است. در آن سال، هوای خشک و گرم سبب کاهش ۵۰ درصدی بازده محصولات کلیدی در اروپای مرکزی و شمالی شد اما رطوبت مناسب هوا در جنوب اروپا با افزایش برداشت همراه بود.
به گزارش اسکای نیوز، هر چند امسال بیشتر مناطق اروپا در معرض موج گرما و هوای خشک قرار دارد و خشکسالی بر تولید غذا و انرژی، آب شرب و حیات وحش تاثیر می گذارد. آخرین داده های رصدخانه خشکسالی اروپا (EDO) نشان میدهد که حدود ۴۷ درصد از این منطقه تحت شرایط "هشدار" قرار دارد.1401/05/20
12:19:49
5.0 / 5
203
تگهای خبر: آب , تجربه , حیات وحش , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی