هوای روز جمعه اصفهان آلوده است

هوای روز جمعه اصفهان آلوده است حیوان خانگی: شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان  امروز جمعه با میانگین 104 در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس ثبت گردید.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، بر طبق اعلام سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست، هوای کلانشهر اصفهان در ایستگاه پایش خیابان احمدآباد با شاخص ۹۹ و رودکی با شاخص ۹۲ در وضعیت قابل قبول و در ایستگاه خیابان های استانداری و پروین به ترتیب با شاخص ۱۰۲ و ۱۲۴ AQI در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس است.

با ادامه اختلال در اینترنت اپراتورهای تلفن، ایستگاه های سنجش کیفی هوا در خیابان های انقلاب، کاوه، میرزا طاهر و رهنان و منطقه صنعتی سگزی از مدار خارج شده است. قبل تر نیز هشت ایستگاه پایش هوای کلانشهر اصفهان در خیابان های فرشادی، فیض، باهنر، جِی، باغ غدیر، دانشگاه، ورزشگاه میثاق و بزرگراه خرازی قطع بود.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان امروز خصوصاً در ساعات اولیه روز هوای مناطق مرکزی و شرقی غبارآلود است.

امروز وضعیت کیفیت هوای شهر شاهین شهر با شاخص ۵۷ در وضعیت قابل قبول ثبت شده و ایستگاه های مبارکه، منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1401/07/15
14:45:34
5.0 / 5
67
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی