ثبت تصویر پلنگ ایرانی برای اولین بار در کلاته اصفهان

ثبت تصویر پلنگ ایرانی برای اولین بار در کلاته اصفهان به گزارش حیوان خانگی، حضور پلنگ ایرانی در منطقه شکار ممنوع کلاته شهرستان خوروبیابانک از توابع استان اصفهان، برای اولین بار ثبت و مستند شد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر از «پارما» پایگاه اطلاع رسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان، با تلاش محیط بانان سختکوش و زحمتکش شهرستان خوروبیابانک در محافظت از مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان، برای اولین بار حضور پلنگ ایرانی در منطقه کلاته تصویر برداری و مستند شد.
در سالهای گذشته گزارش هایی در خصوص حضور پلنگ در منطقه دریافت شده بود که با تصویربرداری از این گونه در معرض انقراض، حضور پلنگ ایرانی در زیستگاه های منطقه شکارممنوع کلاته به ثبت رسید.
منطقه شکار ممنوع کلاته با وسعت بیشتر از ۱۳۳۰۰۰ هکتار به صورت عمده در شمال شرق شهرستان خور و بیابانک واقع شده و اقلیم آن گرم و خشک است. تپه های ماسه ای انبوه، طبیعت بکر و چشم اندازهای زیبای کویری و تنوع زیستی قابل توجه، از خصوصیت های این منطقه به حساب می آید.

گفتنی است پهنه استان اصفهان زیستگاه هشت گونه گربه سان ایران است. پلنگ ایرانی، یوزپلنگ آسیایی، کاراکال، سیاه گوش، گربه جنگلی، گربه وحشی، گربه پالاس و گربه شنی در زیستگاه های این استان زندگی می کنند.

1401/08/07
07:31:10
5.0 / 5
145
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی