افزایش ارتفاع موج تا ۲ متر در جنوب کشور

افزایش ارتفاع موج تا ۲ متر در جنوب کشور حیوان خانگی: سازمان هواشناسی کشور نسبت به افزایش ارتفاع موج از 1.5تا 2 متر و وزش باد شمال شرقی بخش هایی از دریای عمان و خلیج فارس هشدار داد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار زردرنگ نسبت به افزایش ارتفاع موج از ۱.۵تا ۲ متر و وزش باد شمال شرقی در بخش هایی از دریای عمان و خلیج فارس از امروز تا آخر هفته هشدار داد.

این شرایط جوی در تنگه هرمز، دریای عمان، مناطق ساحلی و دور از ساحل استانهای هرمزگان، سیستان و بلوچستان و شرق خلیج فارس دور از انتظار نخواهد بود.

براثر این مخاطرات احتمال خسارت به شناورهای سبک، تفریحی و احتمالاً نیمه سنگین، اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه ها، پاره شدن تورهای صیادی و لطمه به قفس ها و احتمال لطمه به تاسیسات دریایی وجود دارد.

سازمان هواشناسی کشور برای کاهش لطمه های ناشی از این شرایط جوی، خودداری از انجام عملیات غواصی و شنا تا آخر هفته در مناطق درگیر، محدودیت در تردد با شناورهای سبک و نیمه سنگین و قایق های صیادی و تفریحی و اتخاذ تمهیدات لازم برای پیش گیری از هر گونه خسارت را لازم می داند همین طور به جمع آوری تورهای صیادی و محدودیت در کارهای دریایی در سواحل و فراسواحل نیز سفارش می کند.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
1401/11/03
08:04:12
5.0 / 5
219
تگهای خبر: باد , تردد , سازمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی