هوای اصفهان ناسالم می باشد

هوای اصفهان ناسالم می باشد به گزارش حیوان خانگی، شاخص کیفی هوای اصفهان امروز هجدهم اسفندماه برپایه داده های ۱۳ ایستگاه پایش فعال با میانگین ۱۰۳ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس به ثبت رسید.مسئول امور کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: میانگین شاخص هوای کلان شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز پنجشنبه هجدهم اسفندماه بر مبنای داده های دریافتی ۱۴ ایستگاه پایش فعال با شاخص ۱۰۳ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس به ثبت رسید.
جمشید لقایی افزود: شاخص چهار ایستگاه پایش هوا در کردآباد با ۱۱۰، دانشگاه صنعتی با ۱۰۹، رهنان با ۱۰۸ و میدان باهنر با ۱۰۲ AQI وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس است.
وی افزود: شاخص هوا در ایستگاه ولدان (ورزشگاه میثاق) و فرشادی با ۹۸، انقلاب با ۹۵، سپاهان شهر با ۹۰، فیض با ۸۶ و میرزا طاهر با ۷۳ AQI وضعیت قابل قبول را نشان داده است.
مسئول کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان تصریح کرد: با عنایت به افزایش شاخص هوا در بعضی مناطق، به شهروندان بخصوص گروههای صدمه پذیر چون سالمندان، افراد دارای بیماری های قلبی و ریوی، زنان آبستن و کودکان سفارش می شود فعالیتهای سنگین و طولانی را در فضای باز کاهش دهند.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست (منطقه اصفهان)، امروز شاخص هوا در ایستگاه خیابان احمدآباد با ۱۱۸ و رودکی با ۱۰۲ AQI در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس و ایستگاه خرازی با ۱۵۵ AQI در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان به ثبت رسید. شاخص هوا در ایستگاه های پایش شهرداری اصفهان- ۱۸ اسفند
شاخص هوا همینطور در منطقه صنعتی سجزی با ۳۳ در وضعیت پاک و شاهین شهر با ۱۰۳ AQI در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس بوده و ایستگاه های پایش هوا در سایر شهرها همچون نجف آباد، کاشان، زرین شهر، خمینی شهر و منطقه صنعتی دولت آباد دائم قطع است.
امروز سه ایستگاه پایش هوا در بلوار کاوه، خیابان پروین و خیابان استانداری قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1401/12/18
17:11:42
5.0 / 5
196
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی