فلامینگوها به تالاب صالحیه رسیدند

فلامینگوها به تالاب صالحیه رسیدند به گزارش حیوان خانگی، البرز رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نظرآباد اظهار داشت: دومین گروه از پرندگان مهاجر زمستان گذران با تاخیر بالاخره به تالاب فصلی تالاب صالحیه رسیدند.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، محمد محمودی روز دوشنبه هفتم فروردین اظهار داشت: قبل از این نخستین گروه پرندگان مهاجر شامل حواصیل اگرت و تنجه آنقوت در تالاب صالحیه مشاهده و زمستان گذرانی کردند.

وی افزود: فلامینگوها بعد از مهاجرت از عرض شمالی بصورت دسته های چند تایی در ایران زمستان گذرانی می کنند و تا اوایل بهار در ایران حضور دارند.

این مسئول توضیح داد: در بازدید به عمل آمده، سه بال فلامینگو در تالاب صالحیه مشاهده شدند.

محمودی اظهار داشت: باتوجه به بارش های خوب زمستان و فصل بهار شاهد پویایی و احیا باردیگر تالاب صالحیه هستیم که همین موجب افزایش تعداد پرندگان مهاجر در این محدوده شده است.

وی اضافه کرد: دو مشکل اساسی تالاب صالحیه وجود زهکش به طول ۲۰کیلومتر و چرای شترهای بدون مجوز به عنوان تهدیدهای عینی تالاب صالحیه است که موضوع در سه سطح ملی، استانی و منطقه درحال پیگیری است.

رییس اداره محیط زیست نظرآباد اظهار داشت: اختصاص حقابه توسط شرکت سهامی آب منطقه ای البرز در فصل بهار نیز از مطالبات جدی محیط زیست است که امیدواریم تحقق پیدا کند.

منبع:

1402/01/07
21:40:19
5.0 / 5
335
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی