کیفیت هوای تهران در وضعیت قابل قبول

کیفیت هوای تهران در وضعیت قابل قبول حیوان خانگی: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای پایتخت اکنون (16 خردادماه) در وضعیت قابل قبول قرار دارد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، برمبنای پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد امروز (۱۶ خردادماه) باتوجه به عدم وزش باد مؤثر و افزایش تردد خودرو ها بر میزان غلظت آلاینده ها افزوده خواهد شد و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد پیش بینی می شود. افزایش تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، با اینحال افزایش دما در ساعات بعدازظهر سبب تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق می شود.

تقویت ناپایداری جوی همراه با رگبار پراکنده و وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی سه شنبه سبب کاهش غلظت ذرات معلق خواهد شد و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود، هرچند وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات می تواند سبب گسیل گرد و خاک در بعضی مناطق مستعد شود.

در روز چهارشنبه (۱۷ خردادماه) کاهش نسبی تندی باد تا بامداد فردا هم زمان با افزایش تردد خودرو ها سبب افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد می شود. افزایش تدریجی تندی باد در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، هرچند احتمال گسیل گردوخاک ناشی از وزش باد نسبتاً شدید در مناطق مستعد وجود دارد.

با توجه به ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر تا اواخر وقت چهارشنبه از میزان غلظت ذرات معلق کم می شود که برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق را در پی خواهد داشت.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۱۱۸ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۶۳ و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول است.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود. بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول(سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

منبع:

1402/03/17
10:25:15
5.0 / 5
279
تگهای خبر: آلاینده , باد , تردد , خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی