دانشمندان هشدار می دهند؛

احتمال گرم شدن زمین تا ۳ درجه سانتیگراد!

احتمال گرم شدن زمین تا ۳ درجه سانتیگراد! حیوان خانگی: به گزارش حیوان خانگی، اصفهان بر مبنای شواهد و علل علمی جدید، یک گروه تحقیقاتی از دانشگاه های Chalmers و Lund اعلام نمودند که زمین درحال حرکت به سمت گرمایش جهانی ۲.۵ تا ۳ درجه سانتیگراد است.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا و به نقل از Earth، پژوهشگران دانشگاه فناوری Chalmers و دانشگاه Lund سوئد معتقدند که به علت فرایند کندی که در کنار گذاشتن انرژی زغال سنگ در جهان وجود دارد، زمین به سمت گرم شدن و افزایش دمای ۲.۵ تا ۳ درجه سانتیگراد پیش می رود و این میزان افزایش دما فراتر از هدف ۲ درجه ای توافق پاریس خواهد بود.

این مطالعه نشان داده است که اگر کشورها، بخصوص مصرف کنندگان بزرگ زغال سنگ مانند کشورهای چین و هند، روند حذف زغال سنگ را تسریع بخشند، گرمایش جهانی همچنان می تواند به ۲ درجه محدود شود، اما روال موجود و هم سناریوهای واقع بینانه محققان نشان داده است که این امر به علت تعهدات ناکافی کشورها و درگیری ها و مباحث ژئوپلیتیکی آنها بعید است.

بر اساس مطالعه اخیر دانشمندان دانشگاه صنعتی Chalmer و دانشگاه Lund در سوئد، به نظر می آید که هدف توافقنامه پاریس در خصوص محدود کردن گرمایش جهانی به حداکثر ۲ درجه سانتیگراد صورت نمی گیرد، چون که روندهای فعلی، حاکی از افزایش احتمالی دمای ۲.۵ تا ۳ درجه است. با این حال، آنها معتقدند که هنوز هم میتوان از افزایش دمای زمین جلوگیری کرد.

Aleh Cherp، استاد مؤسسه بین المللی اقتصاد محیطی صنعتی در دانشگاه لوند، می گوید: «کشورهای زیادی قول می دهند که زغال سنگ را از سیستم های انرژی خود حذف نمایند، که این اتفاق مثبتی است، اما متاسفانه تعهدات آنها به اندازه کافی قوی نیست. اگر می خواهیم شانس واقعی برای رسیدن به هدف ۲ درجه داشته باشیم، حذف تدریجی زغال سنگ باید سریع تر اتفاق بیفتد.چین و هند باید مصرف زغال سنگ خویش را کاهش دهند

حذف زغال سنگ به منظور کاهش دمای زمین و نگه داشتن گرمایش جهانی به کمتر از ۲ درجه، امری ضروری می باشد. در یک مطالعه توسط برنامه تحقیقاتی Mistra Electrification، گروهی از پژوهشگران تعهدات ذکر شده از ۷۲ کشور را برای حذف تدریجی استفاده از زغال سنگ تا سال ۲۰۲۲-۲۰۵۰ تجزیه و تحلیل کردند.

با یک دید خوشبینانه، دانشمندان بر این باور هستند که ثابت ماندن گرمایش جهانی در ۲ درجه، امکان پذیر است. اما این فرض زمانی محقق می شود که کشورهای چین و هند، در عرض پنج سال مصرف زغال سنگ را محدود و به حذف آن اقدام نمایند. در واقع، حذف تدریجی زغال سنگ در این کشورها باید به همان سرعتی پیش رود که در بریتانیا رخ داد.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، میان افزایش میزان گازهای گلخانه ای موجود در اتمسفر با گرم شدن زمین ارتباط مستقیمی وجود دارد. به عبارتی، انتشار گازهای گلخانه ای یکی از عوامل اصلی گرمایش جهانی است. بر مبنای جدید ترین آمار، در بین کشورهای جهان در زمینه انتشار گازهای گلخانه ای، ایران در رده ۱۳ جهان و بعد از چین و هند در رده ۳ آسیا قرار دارد. این آمار که حاکی از الگوها و فعالیتهای ناصحیح در زمینه مصرف انرژی است، هشداری جدی در زمینه اصلاح مصرف انرژی و حرکت به سمت حفاظت و بهره برداری پایدار از منابع طبیعی خواهد بود.
1402/03/18
14:19:37
5.0 / 5
248
تگهای خبر: سفر , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی