مدیركل محیط زیست كردستان:

محافظت از تالاب زریوار نیاز به كمك سایر دستگاه ها دارد

محافظت از تالاب زریوار نیاز به كمك سایر دستگاه ها دارد حیوان خانگی: سنندج - مدیركل حفاظت محیط زیست كردستان اظهار داشت: محافظت از تالاب زریوار با كمك سایر دستگاه ها شدنی است و این مورد در قالب مدیریت یكپارچه امكان پذیر می گردد.


فریبا رضایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: در جهت مدیریت یكپارچه تفاهم نامه ای هم با 18 اداره بسته شده كه همكاری های خوبی هم صورت گرفته است.
وی اضافه كرد: در مدیریت یكپارچه خود دستگاه ها و ادارات مختلف هم باید پای كار باشند و اداره حفاظت محیط زیست تنها هماهنگ كننده و تلفیق كننده طرح ها است.
مدیركل حفاظت محیط زیست كردستان تصریح كرد: در همین راستا از بسیاری تخلفات جلوگیری شده و در سال های 95 و 96 حدود 45 مورد ساخت و ساز غیرقانونی در حریم دریاچه زریبار تخریب شده است.
رضایی با اشاره به اینكه كمك مردم برای حفاظت از محیط زیست هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اضافه كرد: كارگاه سیپا در جهت اطلاع رسانی، آموزش و ارتقای سطح فرهنگ محیط زیستی مردم محلی یكشنبه هفته آینده در مریوان برگزار می گردد.
فعالیت های مخرب انسانی، بدون رعایت ملاحظات زیست محیطی، سبب ورود حجم زیادی از رسوبات به دریاچه شده و حیات اكولوژیك این منبع آبی منحصر بفرد و طبیعی را با خطر مواجه تولید كرده است.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، پناهگاه حیات وحش زریبار و تالاب زریبار دارای حجم تقریبی آب بیش از 30 میلیون مترمكعب است و سرریز آب دریاچه از قسمت جنوبی با نام رودخانه مریوان خارج می گردد.
طول دریاچه زریبار حدود پنج كیلومتر و عرض آن حدود 1.6 كیلومتر، وسعت تالاب به علت تغییرات حجم آبی در فصول مختلف متغیر و حداقل و حداكثر عمق آن به ترتیب 2 و 6 متر است.
تاكنون 97 نوع پرنده، 31 گونه پستاندار، 13 گونه خزنده، 11 نوع ماهی یك گونه مارماهی، پنج گونه فیتوپلانكتون و 17 گونه زئوپلانكتون در تالاب بین المللی زریبار شناسایی شده است.
6108/9102


1397/05/02
13:55:13
5.0 / 5
2023
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی