محصول LPG پتروشیمی ایلام محیط زیست را آلوده كرده است

محصول LPG پتروشیمی ایلام محیط زیست را آلوده كرده است به گزارش حیوان خانگی مدیركل حفاظت محیط زیست ایلام اظهار داشت: عدم هماهنگی در بهره برداری همزمان شركت های پتروشیمی و پالایش گاز ایلام در سال های اخیر سبب بروز مشكلات زیست محیطی در استان شده است كه در این میان سوزانده شدن محصول LPG بر این مسئله دامن زده است.


سید اسدالله هاشمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: در طراحی های اولیه این شركت ها مقرر شده خوراك واحد پتروشیمی شامل گاز، میعانات گازی و LPG از محل محصولات تولیدی پالایشگاه گاز تامین گردد و هم اكنون پالایشگاه خوراك مورد نیاز پتروشیمی را تولید و آماده تحویل دارد.
وی اضافه كرد: اما به دلیل تكمیل نبودن برخی واحدهای پایین دستی پتروشیمی، این شركت امكان تحویل گرفتن و استفاده از محصولات پالایشگاه را ندارد.
هاشمی خاطرنشان كرد: تكمیل نبودن واحدهای پتروشیمی سبب شده میعانات گازی تولیدی پالایش گاز ایلام روزانه توسط تانكرهای مربوطه به جنوب كشور حمل شود ولی محصول LPG خوراك پتروشیمی به علت عدم راه اندازی واحد SRU و عدم امكان ذخیره سازی كامل در فلر پالایشگاه گاز سوزانده می گردد.
وی تصریح كرد: با پیگیری های بعمل آمده توسط اداره كل حفاظت محیط زیست استان ایلام مسئولان شركت پتروشیمی نسبت به راه اندازی واحد SRU در سریع ترین زمان ممكن مكلف شده اند و با راه اندازی این واحد كه آلایندگی حاصل از فلر پالایشگاه گاز هم مرتفع می گردد.
وی خاطرنشان كرد: این اداره كل در جهت وظایف قانونی و نظارتی خود تابحال چندین بار مسئولان پالایشگاه گاز را به مراجع قضایی معرفی كرده و هم اكنون این واحد در فهرست صنایع آلاینده استانی قرار دارد و تا رفع كامل آلودگی مشمول پرداخت عوارض آلایندگی می باشد.
هاشمی اظهار داشت: همینطور ایستگاه های سنجش آلودگی هوای اداره كل حفاظت محیط زیست استان ایلام هیچگونه آلودگی ناشی از تاثیر مواد آلاینده فلر پالایشگاه در سطح شهر ایلام را ثبت نكرده است.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، واحدهای پالایشگاه گاز و پتروشیمی ایلام از اوایل دهه 80 آغاز به استقرار و نصب تجهیزات كرده اند ولی روند راه اندازی پالایشگاه در سال 1386 به آخر رسید در حالیكه بخش هایی از شركت پتروشیمی كماكان به علت مشكلاتی راه اندازی كامل نشده است.
7172/6119


1397/10/05
18:00:11
5.0 / 5
2296
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی