یك ساعت خاموشی برای حفظ زمین

یك ساعت خاموشی برای حفظ زمین حیوان خانگی: همزمان با رویداد ˮساعت زمینˮ، وزارت نیرو ضمن همراهی با این اقدام جهانی از عموم مردم ایران خواست تا با خاموش كردن لامپ ها و وسایل برقی غیرضروری در این ساعت، در این رویداد بین المللی شركت نمایند.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، صدیقه ببران - مدیركل دفتر روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو - با اشاره به این كه طرح ساعت زمین بعنوان یك ایده نمادین جهت صرفه جویی در مصرف انرژی و به تبع آن كاهش انتشار گازهای گلخانه ای در آخرین شنبه ماه مارس برگزار می شود، اظهار داشت: این رویداد بین المللی از سال ۲۰۰۷ میلادی تابحال هر ساله توسط صندوق جهانی طبیعت اجرا می شود.
وی ادامه داد: در این زمان علاوه بر خاموشی برق سازه های مهم كه اغلب نماد سازه ای یك شهر محسوب می شوند، بخش های دیگر جامعه باز همچون خانواده ها، سازمان های داوطلب و دارندگان كسب و كار باز با پیوستن به این حركت چراغ ها و دستگاه های الكترونیكی غیرضروری خودرا به مدت یك ساعت خاموش می كنند.
بنا بر اعلام وزارت نیرو، ببران با تاكید بر این كه ایران باز در ضمن حدود ۱۰ سال اخیر به جمع كشورهای منطقه برای اجرای این رویداد بین المللی پیوسته است، افزود: در همین مقطع زمانی یاد شده این طرح در شهرهای مختلف كشورمان همچون تهران، اصفهان، تبریز، مشهد، اهواز، ارومیه، پلدختر و میبد به صورت نمادین در ساعت زمین كه بین ۲۰: ۳۰ تا ۲۱: ۳۰ به وقت محلی تعیین شده، برق سازه های مهمی چون برج های میلاد و آزادی تهران، سی و سه پل اصفهان، پل سفید اهواز، میدان شهرداری رشت و … خاموش شده اند.
وی اشاره كرد: بر این اساس، امسال باز از ساعت ۲۰: ۳۰ تا ۲۱: ۳۰ با خاموشی چراغ های ساختمان مركزی وزارت نیرو، ساختمان توانیر و شركت های داوطلب توزیع برق در استان های مختلف، صنعت برق كشور باز با این رویداد جهانی همراهی خواهند كرد.
مدیركل روابط عمومی وزارت نیرو با دعوت از عموم مردم ایران برای مشاركت در طرح "ساعت زمین"، اظهار داشت: چه خوب است مردم عزیزمان در هر جای ایران، با خاموش كردن لامپ ها و وسایل برقی غیرضروری در این ساعت، در این طرح جهانی مشاركت كنند.
ببران درانتها اشاره كرد: این كنش جمعی و مشترك جهانی نوعی تاكید بر اهمیت زمین و طبیعت است و مردم دنیا چراغ های غیرضروری ساختمان های معروف و نمادهای شهرها برای مدت یك ساعت به احترام زمین خاموش می شود. این اقدام با هدف مقابله با تغییرات جوی و یادآوری درباره ضرورت كاهش مصرف انرژی و كاهش آلودگی های زیست محیطی صورت می گیرد.1398/01/10
23:02:07
5.0 / 5
1972
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی