تشریح ۱۱ اقدام وزارت نیرو برای تامین برق كشور در تابستان

تشریح ۱۱ اقدام وزارت نیرو برای تامین برق كشور در تابستان حیوان خانگی: سخنگوی صنعت برق از تعیین 11 محور اصلی برای مدیریت مصرف برق در زمان پیك آگاهی داد.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، مصطفی رجبی مشهدی در نشستی كه ظهر امروز انجام شد با بیان خبر فوق اظهار نمود: یكی از این محورها اصلاح تعرفه بود كه ابلاغ گردید. مردم باید آگاه شوند كه اگر مصرف خودرا اندكی كاهش دهند شامل افزایش ۱۶ درصدی نخواهند شد.
وی با بیان این كه تنها ۱۰ درصد از مشتركان پرمصرف هستند، افزود: مشتركین كم مصرف نیز می توانند با صرفه جویی میزان مصرف خودرا به زیر الگو برسانند و چنانچه مصرف آنها نسبت به سال قبل كاهش پیدا كند، تشویق خواهند شد.
سخنگوی صنعت برق با تاكید بر این كه پیك مصرف در روز بین ساعات ۱۲ تا ۱۶ رخ خواهد داد، اظهار داشت: یكی دیگر از این برنامه ها تشویق صنایع است. ما هر سال به صنایع مشوق می دهیم كه طرح ذخیره عملیاتی را اجرا كنند از روز قبل با آنها صورت خواهد گرفت. امسال بیشتر از ۲۰۰۰ مگاوات تفاهم نامه با صنایع امضا كرده ایم.

جزئیات تشویق كشاورزان
رجبی مشهدی در ادامه درباره تشویق كشاورزان توضیح داد: مشوقی كه برای كشاورزان در نظر گرفته ایم، این است كه در ساعت اوج مصرف چاه های كشاورزی خودرا خاموش كنند و در این صورت می توانند در ۲۰ ساعت بعدی از برق بلاعوض استفاده كنند. سال قبل از این طریق ۷۰۰ مگاوات در مصرف برق صرفه جویی صورت گرفت.
سخنگوی صنعت برق افزود: محور دیگر مولدهای خود تأمین است كه باید كمك نماییم مولدهای خود تأمین به شبكه های سراسری متصل شوند. در این راستا ۴۵۰ مگاوات تفاهم نامه منعقد شده است.
ایشان سپس اظهار داشت: سه محور دیگر مربوط به روشنایی ادارات، معابر عمومی و پارك هاست همین طور با ایستگاه های سی ان جی مذاكره كرده ایم كه در صورت نیاز از دیزل اضطراری بهره برده و از برق شبكه سراسری كمتر استفاده كنند.
منبع:

1398/03/20
11:41:22
5.0 / 5
1741
تگهای خبر: پارك , وزارت نیرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی