لاهیجان زاده خبر داد:

نتایج مطالعات تعیین حقابه تالاب ها یك ماه آینده اعلام می شود

نتایج مطالعات تعیین حقابه تالاب ها یك ماه آینده اعلام می شود حیوان خانگی: معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست كشور از اعلام نتایج مطالعات تعیین حقابه تالاب ها تا یك ماه آینده آگاهی داد.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، احمد رضا لاهیجان زاده ظهر امروز سه شنبه در مراسم معرفی پروژه تامین قسمتی از حق آبه تالاب شادگان و پروژه جمع آوری گاز co۲ اظهار نمود: در شرایط سیلابی، حق آبه تالاب شادگان از دو منبع آبی رودخانه جراحی و كارون تامین می شود اما به سبب راه اندازی سدهای زنجیره ای بر روی كارون سال ها شاهد چنین سیلابی نبودیم.
وی اضافه كرد: قبل از این یكی از منابع مهم تامین حق آبه تالاب شادگان از دست رفته بود و زمانی كه سدی راه اندازی می شود در فاصله چند صد كیلومتری آن باید حق آبه تالاب، بوسیله ایستگاه پمپاژ از مسیر قبلی تامین كرد.
معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست اشاره كرد: به منظور تامین قسمتی از حق آبه تالاب شادگان بوسیله ایستگاه از رودخانه كارون با اعتبار محدود مطالعات و جانمایی آن انجام شد.
لاهیجان زاده اظهار داشت: بعد از مطالعات و جانمایی یك كانال ۶ كیلومتری، یك ایستگاه پمپاژ با ظرفیت پنج مترمكعب پیش بینی شد.
وی تصریح كرد: متاسفانه بعد از پیشرفت ۴۰ درصدی، پروژه متوقف و بعد از دو سال با تامین اعتبار و با همكاری سازمان آب و برق مجدد روند اجرای آن شروع شد و پروژه احیای تالاب به بهره برداری رسید.
معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست بیان كرد: سازمان حفاظت محیط زیست برمبنای قانون مكلف است حق آبه تالاب ها را تعیین كند كه تقریباً برای عمده تالاب ها مطالعات علمی انجام شده و نتایج آن ظرف یك ماه آینده اعلام می شود.
به گفته لاهیجان زاده طبق قانون سازمان حفاظت محیط زیست باید حق آبه را به وزارت نیرو اعلام نماید تا وزارت نیرو در این زمینه اقدام نماید.
وی تصریح كرد: در هفته دولت نیز چند پروژه درباب احیای تالاب ها به بهره برداری خواهد رسید.


منبع:

1398/04/13
13:00:55
5.0 / 5
1532
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی