فرمانده یگان حفاظت محیط زیست تشریح كرد:

آخرین وضعیت جسمانی محیط بان مجروح قائنی

آخرین وضعیت جسمانی محیط بان مجروح قائنی حیوان خانگی: فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست، تازه ترین وضعیت جسمانی یك محیط بان قائنی را كه دو روز قبل توسط یك شكارچی مجروح شده بود، تشریح نمود.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از سازمان حفاظت محیط زیست، سرهنگ جمشید محبت خانی اظهار داشت: بعد از آنكه متوجه وقوع حادثه شدیم، بلافاصله با فرماندهی یگان حفاظت از محیط زیست اداره كل استان خراسان جنوبی تماس گرفته و دو مورد را از ایشان خواسته شد. مورد اول، بحث روند درمان و انتقال به بهترین بیمارستان در شهرستان و دوم، پیگیری برای دستگیر كردن ضارب، كه هر دو با دقت زیادی در حال انجام می باشد.
وی درباره وضعیت جسمی محیط بان «عبدالله اسدی برون» اظهار نمود: تعداد زیادی ساچمه وارد بدن او شده و از ناحیه كبد و ریه او را گرفتار مشكل كرده است؛ اما مهم ترین نگرانی ما گلوله ای است كه از گوشه چشمش وارد مغز شده و بنا بر این پزشكان، اجازه انتقال و جابجایی او را ندادند. به محض اینكه امكان انتقال به وجود بیاید، وی به یكی از مجهزترین بیمارستان ها در تهران منتقل خواهد شد.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست درباره اجازه مصاحبه محیط بانان با رسانه ها نیز اظهار داشت: محیط بانان باید فعالیت های اجتماعی خودرا گسترش دهند. بنا بگفته رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در روز محیط بان، «محیط بانان معلمان فرهنگی سازمان محیط زیست هستند» و این خواسته ریاست سازمان نیز هست. از جانب دیگر، با عنایت به اینكه محیط بانی یك فعالیت شبه نظامی است، بخشنامه ای ارسال شد تا محیط بانان در یك چارچوب مشخص با رسانه ها تعامل كنند و پیش از آن با فرماندهی یگان هماهنگ باشند، اما ممانعتی برای مصاحبه وجود ندارد، برای اینكه ما می خواهیم شعار «۸۰ میلیون محیط بان» در ایران محقق شود و فعالیت اجتماعی محیط بانان، پیش نیاز تحقق این شعار است.
محبت خانی همین طور درباره حضور افرادی غیر از مسئولان سازمان محیط زیست در پاسگاه های محیط بانی اظهار نمود: با عنایت به اینكه پاسگاه های محیط بانی، مكان های شبه نظامی هستند و در بعضی از ساختمان ها سلاح و مهمات وجود دارد، بخشنامه ای ارسال شد تا افرادی كه وارد این ساختمان ها می شوند حتما از قبل، مورد شناسایی قرار گرفته باشند، برای اینكه بعضی از افراد نفوذی با مراجعه به پاسگاه ها، از خلوص نیت و صداقت محیط بانان سوءاستفاده كرده و آنها را تخلیه اطلاعاتی می كنند و فعالیت هایی برخلاف سیاست های كلی نظام انجام می دهند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست درانتها از محیط بانان خواست اطلاعات و مكاتبات سازمان را در اختیار افراد ناشناس كه هم اكنون سمتی در سازمان حفاظت محیط زیست ندارند، قرار ندهند.
منبع:

1398/05/25
11:16:11
5.0 / 5
2327
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی