واكنش شورای عالی جنگل به قطع درختان صد ساله بلوط در یاسوج

واكنش شورای عالی جنگل به قطع درختان صد ساله بلوط در یاسوج به گزارش حیوان خانگی رئیس شورای عالی جنگل ضمن اشاره به اینكه این شورا برای قطع درختان صد ساله بلوط در یاسوج مجوزی صادر نكرده است، اشاره كرد: فاكتورهای ارزیابی های زیست محیطی باید به روز شوند.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا روز گذشته عكسهایی در شبكه های اجتماعی از قطع درختان صد ساله بلوط در محور سی سخت یاسوج به سبب افزایش عرض محور منتشر گردید.

كامران پورمقدم - رئیس شورای عالی جنگل- در این زمینه به ایسنا اظهار داشت: شورای عالی جنگل قبل از قطع درختان در جریان این مساله نبوده و مجوزی هم برای آن صادر نكرده است اما هم اكنون با اداره منابع طبیعی استان كهگیلویه و بویراحمد در تماس هستیم تا از جزئیات این مساله اطلاع پیدا نماییم.

پورمقدم در ادامه با اشاره به اینكه هر از گاهی اخباری در خصوص لطمه رساندن به پوشش گیاهی و درختان به دنبال اجرای پروژه های عمرانی منتشر می شود، اشاره كرد: درست است كه پروژه های عمرانی موظف به انجام ارزیابی زیست محیطی هستند اما ما باید در فاكتورهای ارزیابی های زیست محیطی خود تجدید نظر و آنها را به روز نماییم.

وی افزود: ارزیابی های زیست محیطی زمانی منطبق با ارزش های منابع طبیعی است كه كاركردهای واقعی و غیر اقتصادی محیط زیست و منابع طبیعی مشخص شود و ارزیابی ها بر طبق این كاركردها صورت گیرد.

به گفته رئیس شورای عالی جنگل فاكتورهای فعلی ارزیابی های زیست محیطی زمانی كه در مقایسه با هزینه و فایده پروژه های عمرانی قرار می گیرند، نمی توانند مانع اجرای این پروژه ها شوند.

منبع:

1398/06/25
19:51:22
5.0 / 5
1553
تگهای خبر: درخت , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی