اراك هم بالاخره عنوان پاك ترین شهر كشور را تجربه نمود

اراك هم بالاخره عنوان پاك ترین شهر كشور را تجربه نمود به گزارش حیوان خانگی مركزی مدیركل حفاظت محیط زیست استان مركزی اظهار داشت: اجرای تصمیمات مناسب دریافت شده برپایه سند آمایش سرزمین استان در كنار اعمال محدودیت تردد تا ۲۰ فروردین ماه سبب شد كه اراك با ۱۹ روز پاك، پاك ترین شهر كشور باشد.


رضا میرزایی در كارگروه زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست استان مركزی، بیان نمود: برپایه اصل ۵۰ قانون اساسی، آمایش سرزمین و حفظ محیط زیست برای نسل های آینده بر عهده سازمان محیط زیست است.
وی با اشاره به اینكه آمایش سرزمین به مفهوم پهنه بندی و بارگذاری در سرزمین برای آینده است، اضافه كرد: سند آمایش سرزمین استان مركزی تهیه شده است و برپایه آن انواع بارگذاری ها در مناطق مختلف استان مشخص است كه برپایه آن بارگذاری بین نیروگاه شازند تا ورودی شهر اراك برپایه این سند متوقف است.
میرزایی خاطرنشان كرد: طبق تصمیمات مناسب دریافت شده برپایه این سند تابحال اثربخشی لازم حاصل شده است. در كنار اجرای این تصمیمات، اعمال محدودیت تردد تا ۲۰ فروردین ماه سبب شد كه اراك با ۱۹ روز پاك، پاك ترین شهر كشور باشد.
وی بر ضرورت اجرای تمامی مصوبات توسط همه دستگاه های اجرایی تصریح كرد و اظهار داشت: برپایه تصمیمات اتخاذ شده، درمورد افزایش صنایع قیر و ایزوگام كه در حال رشد و گسترش بودند به علت آلایندگی ممنوعیت لازم اعمال شد، اما به تازگی مبحث فعالیت واحد تصفیه دوم روغن مطرح است كه تمامی ساخت و سازهای آن انجام شده است، اما عدم آلایندگی این واحد احراز نشده است.
مدیركل حفاظت محیط زیست استان مركزی با تاكید بر اینكه آلاینده نبودن این صنعت باید توسط محیط زیست احراز شود، اضافه كرد: مصوبات جلسات بخصوص كارگروه كاهش آلودگی هوا باید توسط تمام دستگاه های اجرایی دنبال شود، اما این واحد صنعتی تمامی اقدامات احداثی خویش را انجام داده و محیط زیست رسما در مقابل كار انجام شده قرار گرفته است، از طرفی سیستم پایش آنلاین این واحد صنعتی هنوز اجرایی نشده است.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، فرماندار دلیجان با اشاره به اینكه شهرستان پذیرای سرمایه گذاران است، اضافه كرد: سرمایه گذار پروژه تصفیه دوم روغن اعلام نمود كه طرح جدیدی را مدنظر دارد و نمونه این چنینی بدون آلودگی در یزد اجرایی شده است.
سیامك سلیمانی افزود: به علت استقرار صنایع قیر و ایزوگام، دلیجان درگیر دغدغه های زیست محیطی است و تابع تصمیم كارگروه برای ادامه فعالیت واحد صنعتی تصفیه دوم روغن هستیم.1399/02/03
13:17:09
5.0 / 5
1910
تگهای خبر: آلاینده , آلودگی , تجربه , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی