ركوردشكنی گرمای زمستانه در تهران

ركوردشكنی گرمای زمستانه در تهران حیوان خانگی: رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ضمن اشاره به رکوردشکنی گرمای زمستانه در تهران اظهار داشت: در کل کشور طی بهمن ماه بخصوص نیمه دوم آن با افزایش قابل ملاحظه دما مواجه بوده ایم.احد وظیفه در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به افزایش دمای هوا در کشور طی زمستان سال جاری نسبت به میانگین دراز مدت اظهار نمود: این افزایش دما طی بهمن ماه بخصوص نیمه دوم آن محسوس تر بوده است به صورتی که طی نیمه دوم بهمن ماه، میانگین دمای هوا در کشور نسبت به دراز مدت خود حدود ۳ تا ۴ درجه سانتیگراد افزایش یافته است. میانگین دمای هوا در استان اردبیل ۶.۴ درجه سانتیگراد و در استان های زنجان و گیلان ۶.۳ درجه سانتیگراد نسبت به دراز مدت بیشتر شده است.

وظیفه افزود: در سایر استان های کشور هم با افزایش دمای یک تا ۶ درجه سانتیگرادی مواجه بوده ایم. کمترین تغییرات دمایی در استان سیستان و بلوچستان بوده است که طی نیمه دوم بهمن ماه حدود ۰.۸ درجه سانتیگراد افزایش دما داشته است.

رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه رکورد گرمای هوا طی بهمن ماه در تهران هم زده شد، اظهارکرد: طی روز ۲۳ بهمن ماه کمینه دمای هوای تهران در ایستگاه مهرآباد به ۹ درجه سانتیگراد رسید که چنین دمایی نسبت به میانگین دراز مدت تهران بی سابقه است.

وی با اشاره به اینکه از اول بهمن ماه تابحال دمای میانگین کشور ۲.۴ بیشتر از نرمال گزارش شده است، اظهار داشت: همینطور از آغاز زمستان تابحال دمای میانگین کشور نسبت به دراز مدت یک درجه افزایش داشته است که در این بین شرایط در استان های لرستان، کردستان، همدان و ایلام بدتر بوده و میانگین دمای هوا در این استان ها حدود ۲.۵ درجه سانتیگراد بیشتر از میانگین دراز مدت شده بود.

به گفته رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی به صورت کلی از آغاز فصل آبی تابحال (از مهرماه تا اواخر بهمن ماه) دمای هوا در کشور ۰.۳ درجه سانتیگراد افزایشی بوده است.

وظیفه در انتها ضمن اشاره به اینکه بارش ها در کشور طی سال جاری کمتر از نرمال بوده است، اظهارکرد: زمانی که ورود سامانه های بارشی به کشور کاسته می شود، آسمان صاف خواهد بود و در چنین شرایطی دمای هوا فراتر از نرمال خواهد رفت.

منبع:

1399/11/25
23:13:31
0.0 / 5
625
تگهای خبر: آب , باد , سازمان , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی