مأموریت جدید شبكه های استانی برای حفظ منابع طبیعی

مأموریت جدید شبكه های استانی برای حفظ منابع طبیعی معاون امور استان های صدا و سیما اظهار داشت: شبکه های استانی صدا و سیما برنامه جامعی برای فرهنگ سازی در زمینه حفظ منابع طبیعی تدوین و اجرایی خواهند کرد.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از روابط عمومی، معاون امور استان های صدا و سیما در دیدار با رئیس و معاونان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری، اقدامات صورت گرفته درمورد حفظ منابع طبیعی در کشور را ناکافی دانست و تصریح کرد: حفظ سرمایه های طبیعی نیازمند اقدام جهادی است چون که زنگ خطر برای ما و نسل های آینده به صدا درآمده است.
علی دارابی ضمن اشاره به اهمیت منابع طبیعی و نگهداشت آنها برای نسل های آینده اظهار نمود: در اهمیت این مورد باید برگزاری اجلاس های جهانی محیط زیست و منابع طبیعی را مورد توجه قرار دهیم.
او به نقش رسانه ها در این حوزه اشاره نمود و در عین حال اظهار داشت: البته این موضوعی فرادستگاهی است و فرهنگ سازی برای حفظ محیط زیست و نگهداری جنگل ها و مراتع باید از خانواده شروع شود و در مدرسه، دانشگاه و جامعه تداوم یابد.
وی به برنامه سازی در صداوسیما برای فرهنگ سازی در حوزه حفاظت از محیط زیست و نگهداری منابع طبیعی اشاره و تصریح کرد: استفاده از ساختارهای متنوع در این خصوص امری بدیهی است بخصوص قالب فیلم و نمایش که تاثیرگذاری بالایی دارد.
معاون امور استان های صدا و سیما افزود: نقش شبکه های استانی در برجسته سازی موضوعات در ارتباط با منابع طبیعی و اخطار دادن نسبت به مخاطرات بسیار پُر رنگ است در واقع رسانه رسالت امر به معروف و نهی از منکر را در این خصوص بر عهده دارد البته نهادهای متولی و نظارتی هم در جایگاه خود باید نقش آفرین باشند.
وی اظهار داشت: با عنایت به اهمیت مبحث لازم است سال جاری برای گرامیداشت هفته منابع طبیعی، برنامه مشترکی میان مدیران کل مراکز و مدیران کل منابع طبیعی و سایر مدیران استانی تدارک دیده شود و در این خصوص استفاده از ظرفیت ۸۱ شبکه استانی در اولویت قرار دارد، علاوه بر این برای تولیدات جشنواره ای هم باید برنامه ریزی مناسبی انجام گیرد.
در این دیدار مسعود منصور رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری هم ضمن عرضه گزارشی از عملکرد این سازمان، خواهان همراهی و همکاری معاونت امور استان ها و شبکه های استانی برای پیشبرد برنامه های ترویجی سازمان جنگل ها و مراتع شد.
در این جلسه، تفاهمنامه ای با هدف ترویج فرهنگ حفظ و حمایت، احیاءتوسعه و بهره برداری اصولی از سرمایه های ملی کشور بین معاونت امور استان ها و سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری کشور به امضا رسید.1399/12/12
20:57:54
0.0 / 5
539
تگهای خبر: آب , دستگاه , سازمان , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی