حكم حبس و جزای نقدی برای كلانتری قطعی نیست

حكم حبس و جزای نقدی برای كلانتری قطعی نیست به گزارش حیوان خانگی به دنبال انتشار اخباری در بعضی رسانه ها در خصوص محکومیت عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست، معاون حقوقی این سازمان اظهار داشت: حکم رئیس سازمان حفاظت محیط زیست توسط دادگاه بدوی صادر گردیده است و قطعی نیست.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آذر ماه سال جاری مصاحبه ای تقطیع شده از عیسی کلانتری -رییس سازمان حفاظت محیط زیست- در فضای مجازی منتشر گردید که برخی محتوای آنرا اهانت به امام خمینی(ره) تعبیر کردند. بعد از آن ظهر روز گذشته خبر محکومیت عیسی کلانتری به حبس، پرداخت جزای نقدی و محرومیت از فعالیت حزبی به علت آن مصاحبه، توسط برخی رسانه ها منتشر گردید.
در رابطه با حکم انتشار یافته، پاسخ معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست بعنوان واکنش سازمان محیط زیست در اختیار ایسنا قرار گرفت.
به گفته اصغر دانشیان - معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست- این مورد برمی گردد به مصاحبه ای که آقای کلانتری سه سال پیش با یک مرکز اطلاع رسانی به نام عبدی مدیا انجام داد البته معلوم نیست که بعد از سه سال چرا بخشی تقطیع شده و ۳۰ تا ۴۰ ثانیه ای از این مصاحبه سه ساعته مجدد در فضای مجازی منتشر شد؟
وی افزود: در کلیپ انتشار یافته، مطالب اولیه مصاحبه کنار گذاشته شده بود و از کل آن قسمتی تقطیع شد تا این گونه برداشت شود که خدای ناکرده آقای کلانتری قصد جسارت و اهانت به حضرت امام (ره) را دارد.
به گفته دانشیان، فردای روزی که آقای کلانتری در جریان مبحث انتشار کلیپ تقطیع شده قرار گرفتند بلافاصله توضیحاتی تکمیلی در ارتباط با آن مصاحبه را منتشر نمود و در آن توضیحات، از علاقه مندان حضرت امام (ره) که از آن مصاحبه و عبارت «فرزند ناخلف انقلاب» - که از سر لغزش کلامی به کار رفته بود - آزرده خاطر شده بودند، عذرخواهی نمود.
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به اینکه مبحث شکایت دادستانی و مراجع امنیتی در اینباره بعد از این عذرخواهی صورت گرفت و آقای کلانتری به دادگاه احضار شد، خاطرنشان کرد: با تمامی این ها بارها ریاست قوه قضائیه و مراجع دیگر اعلام نمودند که حفظ آبروی افراد از اوجب واجبات است، به صورتی که نام بزرگ ترین مجرمان اقتصادی تا زمانی که حکم قطعی ندارند با اسامی مخفف در رسانه ها مطرح می شود.
وی در ادامه اظهار نمود: با این وجود چطور می شود کسی که سابقه ۴۰ سال خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی را دارد و خویش را وقف مملکت کرده، قصد اهانت به حضرت امام را داشته باشد و حکم غیر قطعی او که آستانه رسیدگی است و انتشار آن هم مطابق قانون جرم است، رسانه ای شود؟
دانشیان با اشاره به اینکه به جرات می گویم که تا امروز هیچ حکمی برای دکتر کلانتری از راه مراجع ذی صلاح یعنی دادگاه های انقلاب یا دادگاه کارکنان دولت قطعیت نیافته است، اظهار نمود: احکامی که در دادگاه های بدوی رسیدگی می شود، ناپخته است و زمانی می تواند قطعیت پیدا کند که به دادگاه تجدید نظر برود و این دادگاه نظر بازپرسی و نظر دادگاه بدوی را تایید کند. تا پیش از سپری شدن این مراحل ما حق نداریم با آبروی افراد بازی نماییم و این موضوعات را در رسانه ها مطرح نماییم.
وی در انتها با مرور روند طی شده دادگاه تشریح کرد: بحث هایی در دادگاه کارکنان دولت و یکی از شعب دادگاه انقلاب عنوان شد و آقای کلانتری درباره آنها توضیحاتی عرضه کرده است. حالا هم حکمی که در رسانه ها مطرح شده در بررسی های بدوی است و باید به دادگاه تجدید نظر ارسال شود. بعد از آن میتوان در باره قطعی بودنشان صحبت کرد.
منبع:

1399/12/20
11:15:02
0.0 / 5
594
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی