فاكتورهای هوا در 10 ایستگاه كلان شهر اصفهان بر مدار قرمز آلودگی

فاكتورهای هوا در 10 ایستگاه كلان شهر اصفهان بر مدار قرمز آلودگی به گزارش حیوان خانگی مدیر امور آزمایشگاه های اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: میانگین کیفی هوای روز چهارشنبه کلان شهر اصفهان برای عموم شهروندان ناسالم می باشد.


بابک صادقیان در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوای کلان شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به هفت بامداد امروز چهارشنبه - ۲۷ اسفند - با میانگین ۹۴ در وضعیت قابل قبول ثبت گردید در صورتیکه فاکتورهای کیفی هوا در اولین ساعات امروز افزایش یافته است و الان هوای این کلان شهر با میانگین ساعتی ۱۷۲ بر مدار (قرمز) ناسالم برای عموم شهروندان است.

وی با اشاره به وضعیت هوا در ایستگاه های سنجش دائم آلودگی شهر اصفهان، اضافه کرد: میدان احمدآباد با شاخص ۱۷۵، خیابان استانداری و میدان فیض با شاخص ۱۵۶، خیابان باهنر با شاخص ۱۵۵، خیابان پروین با شاخص ۱۷۱، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۹۰، خیابان رودکی با شاخص ۱۶۹، خیابان کاوه با شاخص ۱۶۳، خیابان میرزا طاهر با شاخص ۱۵۷ و خیابان ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۵۳ در وضعیت ناسالم برای عموم مردم است. مدیر امور آزمایشگاه های محیط زیست استان اصفهان افزایش تردد در ایام پایانی سال را علت بالا رفتن فاکتورهای کیفی هوا در دو روز گذشته دانست و افزود: کیفیت هوا بامداد امروز در ایستگاه کردآباد با شاخص ۱۴۷ وضعیت ناسالم برای گروه های حساس را نشان میدهد. صادقیان با اشاره به کیفیت هوای شهرهای مجاور کلان شهر اصفهان نیز، اظهار داشت: امروز شاهین شهر با میانگین ۱۵۰، شهر سجزی با میانگین ۱۵۹ در وضعیت ناسالم برای عموم و در مبارکه با میانگین ۱۴۱ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس است؛ همین طور داده های ایستگاههای سنجش کیفی هوا در شهرهای خمینی شهر، نجف آباد، کاشان و منطقه دولت آباد در دسترس نیست. شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1399/12/28
13:54:58
0.0 / 5
472
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی