واردات گونه جدید به استان تهران فعلا ممنوع

واردات گونه جدید به استان تهران فعلا ممنوع به گزارش حیوان خانگی درپی انتقال سه گورخر آفریقایی به ایران و تلف شدن گورخر نر و یکی از دو گورخر ماده که به قول مدیر باغ وحش صفادشت هر دو ماده آبستن بودند، رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران اظهار داشت: برپایه گزارش از بازدید اولیه گورخر ماده تلف شده مشخص شده که این حیوان آبستن نبوده است.محمد کرمی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: برپایه آخرین بازدید اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد از باغ وحش صفادشت، ماده گورخر آفریقایی باقی مانده در این مجموعه زنده است و وضعیت جسمی مناسبی دارد.

وی در پاسخ به این پرسش ایسنا که آیا ماده گورخر آفریقایی باغ وحش صفادشت آبستن است؟ اظهار داشت: به جهت اینکه بتوان آبستن بودن یا نبودن گورخر را تایید نمود لازم است باغ وحش صفادشت اسناد و مدارکی را که نشان دهنده آبستن بودن این حیوان است رابه ما ارائه نماید. با این وجود آن گونه که مدیر این باغ وحش - علیرضا شرفی- پیش تر اعلام نموده بود، هر دو این ماده گورخر آبستن بودند اما بعد از تلف شدن یکی از این دو ماده گورخر و برپایه گزارش اولیه بازدید لاشه که از جانب اداره دامپزشکی به ما رسید، آثاری از حاملگی و حاملگی در گورخر ماده تلف شده نبود.

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران درباره علت مرگ دو گورخر آفریقایی نر و ماده این مجموعه اظهار نمود: اداره دامپزشکی هنوز گزارش کتبی درباره علت مرگ دو گورخر آفریقایی به ما ارسال نکرده است. با این وجود هم اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد به اداره دامپزشکی این شهرستان و هم اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران امروز (۸ خرداد ماه) به اداره دامپزشکی استان تهران نامه زده اند تا علت تلفات این دو گورخر آفریقایی را اعلام کنند.

وی ضمن اشاره به این که اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد بابت آزار حیوانات، مرگ گورخرها و تلفات پیشین از باغ وحش صفادشت شکایت کرده است، اظهار داشت: رای دادگاه در این حوزه هنوز صادر نشده و این شکایت در دست بررسی مراجع قضایی است.

کرمی با اشاره به اینکه ممنوعیت واردات گونه های جدید به صورت کتبی به باغ وحش صفادشت اعلام شده است، اظهار نمود: برپایه نظر مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران فعلاً مجوزی برای واردات گونه های جدید برای هیچ یک از مراکز نگهداری حیات وحش و باغ وحش های استان تهران صادر نخواهد شد.

به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، اوایل اردیبهشت ماه بعد از گذشت یک هفته از ورود سه راس گورخر آفریقایی شامل یک نر و دو ماده به ایران، گورخر نر تلف و دو هفته بعد از آن گورخر ماده در باغ وحش صفادشت تلف شد. گرچه انتقال این سه راس گورخر و تلف شدن دو راس از آنها با ابهامات و جنجال های فراوانی همراه بود اما باغ وحش صفادشت قبل از مرگ یکی از دو گورخر ماده در صفحه رسمی خود در اینستاگرام از آبستن بودن هر دوی آنها خبرداده بود.

منبع:

1400/03/08
23:20:10
5.0 / 5
638
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی