جولان ریزگردها در آسمان اصفهان؛

کیفیت هوای اصفهان در وضعیت نارنجی

کیفیت هوای اصفهان در وضعیت نارنجی حیوان خانگی: شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان با میانگین 146 وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.محمود مزارع کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: کیفیت هوا در ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان های استانداری با شاخص ۱۵۲، باهنر با شاخص ۱۵۶، پروین با شاخص ۱۶۰، رودکی با شاخص ۱۶۱ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۷۰ در وضعیت قرمز (ناسالم برای عموم شهروندان) است.
وی با اعلان اینکه هفت ایستگاه پایش در خیابان های انقلاب، باغ غدیر، بزرگراه خرازی، دانشگاه، رهنان، کاوه و میرزا طاهر نیز کماکان قطع است، افزود: شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان احمد آباد با ۱۲۲، جی با ۱۳۹، فرشادی با ۱۳۳ و فیض با ۱۱۹ در وضعیت نارنجی (ناسالم برای گروههای حساس) است.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان، اضافه کرد: امروز وضعیت کیفیت هوای شهر صنعتی سگزی با شاخص ۲۳۹ در وضعیت بنفش و بسیار ناسالم، شاهین شهر با شاخص ۱۶۴ ناسالم برای عموم شهروندان و در مبارکه با ۱۲۹ ناسالم برای گروههای حساس ثبت شده ضمن این که ایستگاه های منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان ر اثر نفوذ توده گردوخاک از عراق به سمت استان و فعال شدن کانون های گردوغبار داخلی امروز آلودگی هوا در این استان خصوصاً در نیمه شرقی، شمالی و مرکزی اصفهان تشدید می شود.
بنا به تصمیم روز سه شنبه کارگروه اضطرار آلودگی هوای اصفهان مدارس و مهدهای کودک ۶ شهرستان کاشان، آران و بیدگل، اردستان، نطنز، نائین، خوروبیابانک امروز تعطیلست.
به شهروندان خصوصاً افراد دارای مشکلات تنفسی و قلبی، سالمندان و زنان حامله سفارش می شود از فعالیت در فضای باز و تردد غیر ضرور در سطح شهر در این شرایط بپرهیزند.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1401/03/06
11:24:26
5.0 / 5
222
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی