رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مطرح كرد؛

نشست های تخصصی بین المللی برای رفع مشکل گرد و غبار

نشست های تخصصی بین المللی برای رفع مشکل گرد و غبار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: در جهت حل مشکل گرد و غبار با دولتمردان عراق و سوریه نشست هایی داشتیم. در هفته آینده هم نشستی با ترکیه، امارات و کویت برگزار می گردد.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در مراسم افتتاح بزرگترین طرح تغلیظ ویناس کشور با اشاره به وضعیت گرد و غبار در خوزستان اظهار نمود: خوزستان با توجه به این همه سرمایه و افتخارات، از معضلات مختلف محیط زیستی رنج می برد. حالا معضل اصلی در خوزستان ریزگردها است که مرتب این استان را تحت تاثیر قرار می دهد. وی ادامه داد: این دولت، دولت کلنگ زنی نیست و دولت مردمی است و تکلیف ما پیگیری و رفع مسائل مردم است. رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به حادثه متروپل و تسلیت به خانواده جان باختگان اظهار داشت: امیدوارم این حادثه درس عبرتی برای ما باشد تا کارها را به درستی انجام دهیم و با روابط ناصحیح برای مردم مشکل ایجاد نکنیم. این مسئله شاید نمونه کوچکی از روابط ناصحیح بود که برخی اوقات در مسؤلان رسوخ می کند و تبعاتی برای کشور دارد. سلاجقه بیان کرد: در سطح ملی تصمیمات خوبی در زمینه کنترل گرد و غبار اتخاذ شده است و همه دستگاهها در این خصوص مکلف به اجرای وظایف خود هستند. وی با اشاره به مشکلات آبرسانی به عرصه های کانون های ریزگردها اضافه کرد: مشکلاتی که در کانال پور شریفی وجود داشت به سبب مسائل فنی بود اما در مجموع باید سریعاً سازمان آب و برق خوزستان حق آبه این کانال آبرسانی را تعیین تکلیف کند. رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در مورد مدیریت کانون های گرد و غبار اظهار داشت: برنامه این است که کار در کانون های حساس استان خوزستان صورت گیرد. برنامه ۱۰ ساله مدیریت گرد و غبار هم به همه استان ها ابلاغ گردیده است. سلاجقه اضافه کرد: باید توجه گردد که مسائل محیط زیستی در چندین دهه رخ داده اند و این مسائل حتی در شرایط نرمال آب و هوایی در مدت یک تا پنج سال حل نمی شوند و بازه طولانی می طلبد. وی عنوان کرد: در بعد بین الملل هم با دستور رئیس جمهور کارگروه خوبی تشکیل شد و با دولتمردان عراق و سوریه نشست هایی داشتیم. در هفته آتی هم نشستی با ترکیه، امارات و کویت انجام می شود. این نشست ها برای همگرایی منطقه ای انجام می شود. رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: هم اکنون کانون های گرد و غبار با منشأ خارجی، ایران را تحت تاثیر قرار می دهند و یکی دو ماه دیگر که رطوبت کاهش پیدا می کند کانون های داخلی هم فعال می شوند که امیدواریم با درایت های درحال انجام مشکلی برای مردم ایجاد نشود.

سلاجقه با اشاره به آمادگی کشورهای همسایه برای همگرایی در زمینه مدیریت گرد و غبار بیان کرد: روز گذشته با سفرای ۱۵ کشور همسایه نشست مفصلی داشتیم. ۲۱ تیرماه هم با وزرای ۱۵ کشور با حضور دستگاه های بین المللی نشستی خواهیم داشت و دستگاه های بین المللی مکلف هستند تکالیف خویش را به صورت منطقه ای در خاورمیانه و غرب آسیا انجام دهند که این گام بسیار مؤثر است. فرایند دیگر به صورت اصلاح تفاهم نامه نیست و به صورت میدانی کار انجام می شود.

وی ادامه داد: امروز شرایط محیط زیست دنیا شدیداً درحال تغییر است و مسائل منابع آب، خاک، پوشش گیاهی، پسماند و موارد دیگر باید مدیریت شوند.

1401/03/18
23:56:25
5.0 / 5
299
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی