رییس شورای شهر تهران:

سیل اخیر تنها با یک لایروبی قابل پیشگیری نبود

سیل اخیر تنها با یک لایروبی قابل پیشگیری نبود حیوان خانگی: رئیس شورای شهر تهران با اشاره به این که لایروبی مسیل ها و انهار تهران از روزهای قبل انجام شده است، اظهار داشت: سیل اخیر تنها با یک لایروبی قابل پیشگیری نبود، هر چند که ممکنست از شدت آن کاسته شود ولی در این فصل این آبها با این شدت فقط با یک لایروبی قابل کنترل نیستند.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، مهدی چمران قبل از شروع هشتاد و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران درباب وقوع سیل در تهران و ترافیک ناشی از بارش های اخیر اظهار داشت: ترافیک روز گذشته تهران نسبت به بارندگی های قبلی کمتر بوده و همیشه در تهران بمحض بارندگی با کندی در ترافیک مواجه هستیم که مشکلاتی همچون راه بندان و ترافیک پر حجم را موجب می شود.

وی در بخش دیگری از صحبتهای خود به وقوع سیل در استان های مختلف کشور اشاره نمود و اضافه کرد: متأسفانه وقوع سیل جان عده ای از هموطنانمان را در کل کشور گرفته است که به خانواده همه آنها تسلیت می گویم. امیدواریم تا فردا نیز که پیش بینی بارش انجام شده است شاهد لطمه های کمتری باشیم و بجای تخریب و خرابی ها، این بارش ها سبب پر شدن سدها و به همراه داشتن فواید مثبت برای مردمان باشد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: باید تصمیم و تدبیری برای روان آبهای شهری و رودخانه ها شود اساسا آبخیزداری یعنی کشورداری تا از این آبها بتوانیم به درستی استفاده نماییم و استفاده بهینه داشته باشیم. درباره سیل امام زاده داوود نیز از اولین ساعات وقوع سیل شهرداری تهران در محل حادثه حاضر بود و این اتفاق در شرایطی رخ داد که امام زاده داوود جزو محدوده شهر تهران نیست و در حریم تهران قرار دارد و شهرداری هیچگونه دخالتی در ساخت و سازها و مسائل عمرانی این محدوده ندارد و تشکیلات وزارت کشور در آنجا مستقر است ولی شهرداری تهران نمی تواند در کنار گوش خود چنین اتفاقی را ببیند و ساکت باشد. بر همین مبنا یکهزار نفر نیروی خدماتی و ۵۰۰ نفر از نیروهای سازمان بوستانها در آنجا کار می کردند و هنوز هم باتوجه به اینکه پاکسازی بصورت کامل انجام نشده است شهرداری در امام زاده داوود با همه امکانات خود با شرایطی که در آنجا وجود داشت. به کمک مردم رفت.
باید آبخیزداری را در کوه های شمال و غرب تهران داشته باشیم
سیل اخیر تنها با یک لایروبی قابل پیشگیری نبود

وی اظهار داشت: برای جلوگیری از خسارت بیشتر و پاکسازی محدوده، فعالیتها ادامه دارد و ما نیز باید آبخیزداری را در کوه های شمال و غرب تهران داشته باشیم و از این آبها حداکثر استفاده مطلوب را داشته باشیم حتی طرحی در بعضی شهرها و روستاها اجرائی شده که این آبها را به عمق زمین می فرستند و ما نیز باید از این طرحها استفاده نماییم. سیل اخیر تنها با یک لایروبی قابل پیشگیری نبود هر چند که ممکنست از شدت آن کاسته شود ولی در این فصل این آبها با این شدت فقط با یک لایروبی قابل کنترل نیستند.

چمران در ادامه درباب جبران خسارت های ناشی از سیل، اضافه کرد: در ارتباط با حوادث طبیعی و جبران خسارتها بحث وجود دارد که چه نهادی باید خسارات را جبران کند چونکه سیل جزو حوادث غیر مترقبه بوده و تنها این مساله برای تهران نیست برای مثال روستای مزداران لطمه های زیادی دیده است که البته در این مورد دولت کمک خواهدنمود اما حوادثی که در شهر رخ می دهد معین نیست که خسارتها توسط چه نهادی باید جبران شود.

رییس شورای شهر تهران در آخر اظهار داشت: درباره لایروبی مسیل ها و انهار در تهران نیز از چند روز قبل به دوستان گفتیم و هر کجا که می شد لایروبی ها صورت گیرد، این کار به خوبی انجام شده است.

منبع:

1401/05/09
12:09:01
5.0 / 5
202
تگهای خبر: آب , خدمات , رودخانه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی