در گفت وگو با حیوان خانگی مطرح شد؛

کوشش برای دستگیری قاتل محیط بان نجفی

کوشش برای دستگیری قاتل محیط بان نجفی به گزارش حیوان خانگی، معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست کشور اظهار داشت: قاتل محیط بان برومند نجفی تابحال دستگیر نشده اما از راه نیروی انتظامی و دستگاه قضا پیگیر دستگیری او هستیم.رضا انجم شعاع در گفتگو با خبرنگار مهر در اصفهان در مورد آخرین وضعیت پرونده قتل محیط بان برومند نجفی، عنوان کرد: محیط بان نجفی از همکاران خوب ما به علت درگیری با فردی با حکم قصاص رو به رو بود و با پیگیری هایی که انجام شد پرونده وی به دیوان عالی کشور رفت و آنجا با بررسی قضایی پرونده توسط قضات عالی رتبه، افترا محیط بان را قتل شبه عمد تشخیص دادند.
وی افزود: قرار شد پرونده در دستگاه قضایی در کرمانشاه بررسی شود که هنگام انتقال محیط بان از دادگاه به زندان، توسط بستگان مقتول مورد حمله قرار گرفت و به شهادت رسید.
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه قاتل محیط بان نجفی تا این لحظه هنوز دستگیر نشده، تصریح کرد: از راه نیروی انتظامی و دستگاه قضا پیگیر دستگیری قاتل محیط بان کرمانشاهی هستیم.
قوانین و آیین نامه ها احتیاج به اصلاح و بروز رسانی دارد
انجم شعاع در مورد نقص قوانین حمایتی از محیط بانان و بکارگیری سلاح اظهار داشت: قوانین موجود را باید اصلاح و بروز کنیم؛ آیین نامه ها و هم قانون بکارگیری سلاح که فقط خاص محیط بانان نیست و همه نیروهای امنیتی را که سلاح حمل می کنند در بر می گیرد، باید اصلاح گردد.
وی افزود: زمانی که این مساله در کمیسیون امنیت مجلس عنوان شد فرصت را مناسب دانستیم و پیگیری کردیم این نقص در بکارگیری سلاح و نقصها دیگری که موجود بود به کمیسیون امنیت پیشنهاد دادیم که با اصلاح آن موافقت کردند.
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: اصلاح قانون بکارگیری سلاح بزودی به صحن مجلس می رود که اگر تصویب شود مشکل بکارگیری سلاح و بقیه موارد حل می شود.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، محیط بان برومند نجفی ۲۲ مرداد سالجاری در جریان اعاده دادرسی و در حالیکه از دادگاه به زندان منتقل می شد در مقابل مجتمع قضایی کرمانشاه توسط پدر شکارچی مقتول با اسلحه کلاشینکف تیرباران شد.


منبع:

1401/06/05
08:20:50
5.0 / 5
347
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی