داده های ۱۶ ایستگاه پایش فعال نشان می دهد؛

هوای اصفهان در وضعیت زرد

هوای اصفهان در وضعیت زرد به گزارش حیوان خانگی، شاخص کیفی هوای اصفهان امروز پنجم بهمن ماه برپایه داده های ۱۶ ایستگاه پایش فعال با میانگین ۹۶ در وضعیت زرد و قابل قبول به ثبت رسید.مسئول امور کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: میانگین شاخص هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز چهارشنبه پنجم بهمن ماه برپایه داده های دریافتی ۱۱ ایستگاه شهرداری در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس به ثبت رسید.
جمشید لقایی ضمن اشاره به اینکه امروز شاخص هوا در چهار ایستگاه در وضعیت ناسالم می باشد، اضافه کرد: شاخص هوا در ایستگاه دانشگاه صنعتی با ۱۲۲، رهنان با ۱۱۶، کاوه با ۱۱۲ و محله ولدان (ورزشگاه میثاق) با ۱۰۷ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس است.
وی افزود: شاخص هوا در محله کردآباد و خیابان میرزا طاهر با ۸۵، میدان انقلاب و میدان باهنر با ۹۰، میدان فیض با ۸۷، فرشادی با ۷۲ و سپاهان شهر با ۶۷ AQI در وضعیت زرد و قابل قبول است.
مسئول کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان تصریح کرد: همچنان به همه شهروندان اصفهانی بخصوص افراد صدمه پذیر همچون سالمندان، افراد دارای بیماری های ریوی و قلبی، زنان آبستن و کودکان سفارش می شود فعالیتهای سنگین و طولانی در فضای باز را کاهش دهند.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، برپایه داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست (منطقه اصفهان)، شاخص هوا در خیابان احمدآباد و رودکی با ۹۳ در وضعیت قابل قبول و در بزرگراه خرازی با ۱۰۱، خیابان پروین با ۱۰۶ و خیابان استانداری با ۱۱۰ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس به ثبت رسید. همچنان ایستگاه جی، باغ غدیر و خواجو قطع است.
امروز ایستگاه های پایش هوا در شاهین شهر با ۷۶ AQI در وضعیت قابل قبول و مبارکه با شاخص ۱۴۳ AQI در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس بوده و مابقی ایستگاه ها در شهرهای مجاور اصفهان همچون سجزی، خمینی شهر، زرین شهر و منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان هم قطع است.
اداره کل هواشناسی استان اصفهان هم اعلام نمود تا روز پنجشنبه ۶ بهمن ماه رخداد مه، کاهش دما و سکون جوی در شهر اصفهان حاکم است و انباشت غلظت آلاینده های جوی به کاهش کیفیت هوای این شهر می انجامد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1401/11/05
12:20:00
5.0 / 5
250
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , باد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی