بسته اخبار اجتماعی حیوان خانگی در روز سه شنبه

تجهیز ۲ خیابان تهران به مسیر دوچرخه، ۵ فوتی به علت تب كریمه كنگو از آغاز امسال

تجهیز ۲ خیابان تهران به مسیر دوچرخه، ۵ فوتی به علت تب كریمه كنگو از آغاز امسال حیوان خانگی تجهیز ۲ خیابان تهران به مسیر دوچرخه، ۵ فوتی به علت تب كریمه كنگو از آغاز امسال


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:
درخواست پلیس از بدرقه كنندگان حجاج؛ در منزل خداحافظی كنید نه فرودگاه
فرمانده پلیس فرودگاه های كشور از همراهان زائران خواست كه تا حد امكان از حضور در فرودگاه برای بدرقه زوار پرهیز كرده و مراسم خداحافظی را در منزل انجام دهند.
سردار حسن مهری با اشاره به آغاز فرایند سفر حجاج به كشور عربستان اظهاركرد: عملیات حج تمتع ۹۸ از روز گذشته آغاز و در مجموع در ۱۷ ایستگاه پروازی كشور اجرا خواهد شد و بر مبنای برنامه ریزی ها اقدامات لازم برای بدرقه حجاج و سفرشان و همینطور بازگشت آنان صورت خواهد گرفت.
رئیس شورای آموزش و پرورش استان تهران خبر داد
حل مشكل مدارس پلمب شده تهران با مذاكره استاندار و رئیس بنیاد شهید
رئیس شورای آموزش و پرورش استان تهران از حل موقت مشكل مدارس تحت ملكیت بنیاد شهید اطلاع داد و اظهار داشت: دو مدرسه ای كه پلمب شده بودند هم بزودی فك پلمب می شوند.
شكرالله حسن بیگی پیرو خبری در خصوص احتمال پلمب ۱۱ مدرسه قلع و قمعی دارای مالك حقوقی در تهران (بنیاد شهید) و سرگردانی ۸۰۰۰ دانش آموز به دنبال این اقدام اظهار داشته بود: متأسفانه دو مدرسه ابتدایی دخترانه "زیوری" در منطقه ۲ و مدرسه پسرانه "شهدای هسته ای" در منطقه ۳ پلمب شدند. همه ما در حال تلاشیم تا مشكلات مربوط هرچه سریع تر حل شوند، حتی ظاهراً نهادهای بالاتر برای حل معضل ورود كرده اند و امیدواریم مشكل این دو مدرسه هم حل شو
بایوجیمی؛ نسخه شفابخش یا مرگبار
تالاب انزلی قربانی اختلاف نظرها؟
تالاب انزلی به علت ورود فاضلاب های خانگی و كشاورزی پنج شهر با افزایش رسوبات و لجن ها، كاهش عمق و حجم آب و در نتیجه نابودی تنوع زیستی مواجه می باشد. سازمان حفاظت محیط زیست درصدد آن است كه از راه روش «بایوجیمی» عمق لجن ها را كم كند اما فعالان محیط زیست نسبت به خطرات احتمالی این طرح برای سلامت آبزیان و شهروندان این منطقه نگران هستند و معتقدند كه تركیب به كاررفته در روش «بایوجیمی» سرطان زاست.
استقرار پنجمین معاینه فنی سیار تهران در میدان امام خمینی
رئیس ستاد معاینه فنی شهر تهران از بهره برداری از پنجمین خط سیار معاینه فنی در میدان امام خمینی(ره) اطلاع داد.
نواب حسینی منش ظهر امروز در حاشیه افتتاح پنجمین سامانه معاینه فنی سیار كه در منطقه ۱۲ كه در میدان امام خمینی (ره) مستقر شده است، اظهار داشت: به مناسبت دهه كرامت پنجمین خط از هشت خط معاینه فنی سیار در منطقه ۱۲ راه اندازی شد.
كمبود ایستگاه های پایش هوا در مركز شهر تهران
رئیس كمیته محیط زیست شورای شهر تهران تصمیم شورای شهر در تعیین نرخ طرح ترافیك جدید را شجاعانه اعلام نمود و همینطور اظهار داشت: كمبود ایستگاه های پایش در محدوده مركزی شهر همچنان وجود دارد.
آرش میلانی با اشاره به اینكه طرح ترافیك جدید از نظر محیط زیستی قابل دفاع است اظهار داشت: می بینید كه تحقیقات نشان داده مونواكسید كربن دیگر مشكل اصلی شهر نیست اما ما به مطالعات جامع تر و كامل تر از نظر آلایندگی و مدل سازی نیاز داریم.
در گفتگو با ایسنا اعلام شد
۵ فوتی به علت "تب كریمه كنگو" از آغاز امسال / استان های ركورددار بیماری
رئیس اداره مدیریت بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت ضمن اعلام ابتلای ۵۴ تن در كشور به تب كریمه كنگو از آغاز امسال و جان باختن پنج تن از آنها، روش های انتقال این ویروس را توضیح داد و نسبت به رعایت موازین بهداشتی جهت پیشگیری از انتقال آن تصریح كرد.
دكتر بهزاد امیری در ادامه استان های سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، كرمان، اصفهان، فارس و مازندران را به ترتیب دارای بیشترین موارد ابتلاء به تب كریمه كنگو معرفی نمود و اضافه كرد: در خلال ۲۰ سال قبل در استان سیستان و بلوچستان به تنهایی ۸۵۱ مورد شاهد ابتلاء به این بیماری بوده ایم. این بیماری در فصول گرم سال بروز و شیوع بیشتری پیدا می كند؛ چونكه فصل شروع فعالیت كنه ها است.
ممنوعیت دریافت پول اضافی از اولیاء به بهانه «كلاس كنكور»
مدیركل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه برگزاری كلاس های آمادگی كنكور، آموزش جبرانی و مانند آن بعد از دریافت مجوز كتبی از ستاد شاهد استان در مدارس شاهد قابل اجراست اظهار داشت: ضمن آنكه هم اكنون و در فصل ثبت نام، مدارس تنها مجاز به دریافت كمك سرانه هستند و نباید به بهانه برگزاری كلاس كنكور از اولیاء وجه اضافه به صورت علی الحساب دریافت كنند؛ مگر آنكه مجوز داشته باشند.
محمدرضا رزاقی اضافه كرد: مبلغ كمك سرانه برای دوره ابتدایی بین ۴۵۰ تا ۷۷۰ هزار تومان، برای متوسطه اول بین ۵۳۰ تا ۸۷۰ هزار تومان و برای متوسطه دوم بین ۶۴۰ تا یك میلیون و ۱۵۰ هزار تومان است.
روش های نوین و الكترونیكی كمك به نیازمندان تشریح شد
پرداخت كمك های نقدی به نیازمندان با شماره تلفن «۷۳۵۵»
مدیركل كمیته امداد استان تهران از كمك ۳۴ میلیارد ریالی خیران برای امور نیازمندان اطلاع داد و اظهار داشت: مبلغ ذكر شده از راه سامانه تلفنی ۷۳۵۵ پرداخت شده است.
حمیدرضا شیران با تاكید بر اینكه مردم نوع دوست و خیر می توانند در روش های نوین نیت كمك خویش را مشخص كنند، بیان كرد: با جایگزین شدن روش های الكترونیكی و نوین كمك به نیازمندان، خیران می توانند از راه گوشیهای تلفن همراه، تلفن ثابت، اپلیكیشن ها و خودپرداز بانك ها كمك های خویش را در اختیار نیازمندان قرار دهند.
در گفتگو با ایسنا اعلام شد
۹۰۰۰ بیمار مصرف كننده شیرخشك های رژیمی و متابولیك / چالش تامین ارز ۴۲۰۰ تومانی
مدیركل امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مكمل سازمان غذا و دارو با اشاره به وضعیت تامین شیرخشك های رژیمی و متبولیك در سال ۱۳۹۸، اظهار داشت: ۹۰۰۰ بیمار در كشور از شیر خشك های رژیمی و متابولیك استفاده می نمایند.
دكتر مهناز خانوی با اشاره به اینكه مشكل عمده ما بحث تامین ارز رسمی برای شركت هاست و در این زمینه شركت ها مشكلاتی با بانك مركزی دارند، افزود: ما توانستیم با حداقل اسناد، اجناس را برای شركت ها ترخیص نماییم و شیرها در اختیار بیماران قرار گرفته است و اجازه ندادیم كمبودی برای بیماران ایجاد شود، اما همچنان انتقال ارز رسمی یعنی همان ارز ۴۲۰۰ تومانیِ شركت ها مشكل دارد.
تجهیز خیابان های "حافظ" و "كریمخان" به مسیر دوچرخه/ اظهارات شهردار تهران درباره خانه های خالی
شهردار تهران بر ضرورت توسعه مسیرهای دوچرخه پیاده و مترو برای كاهش استفاده از خودروی شخصی تصریح كرد.
پیروز حناچی با بیان این كه اوضاع شهر از نظر آلودگی و ترافیك خوب نیست، اظهار نمود: البته تنها راهكار استفاده از دوچرخه نیست بلكه می بایست مسیرهای پیاده و مترو هم گسترش یابد و این یك حركت عمومی است كه خوشبختانه گسترش آن در حال انجام می باشد و خیابان های حافظ و كریمخان هم در حال آماده سازی به مسیرهای دوچرخه هستند.
افزایش ۲۹ درصدی «شهریه» مهدهای كودك تصویب شد
مدیركل بهزیستی استان تهران با تاكید بر نظارت دقیق برای نرخ گذاری شهریه مهدهای كودك اظهار داشت: به گزارش های تخلف به صورت دقیق رسیدگی خواهیم كرد.
داریوش بیات نژاد با اشاره به برخی تخلفات صورت گرفته توسط مهدهای كودك در سطح استان تهران اظهار داشت: قیمت های تعیین شده واقعی نیستند بنابراین ما هم برای تحقق نظارت بهتر اصرار بر واقعی شدن شهریه ها داریم تا نقش نظارتی خویش را بهتر اعمال نماییم اما در مقایسه با كلیه اصناف كمترین تخلف در كار مهدهای كودك وجود دارد ولی برای كاهش این حداقل ها هم نیازمند واقعی شدن قیمت ها هستیم.
پاسخ معاون شهردار تهران به ابهامات طرح ترافیك جدید:
طرح ترافیك جدید كاسبكارانه نیست/فكری دیگر به حال "ازن" كنیم
معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران با حضور در صحن علنی شورای شهر، ضمن عرضه گزارشی از عملكرد اجرای طرح ترافیك جدید، به سوالات و ابهامات اعضا در اینباره پاسخ داد.
محسن پورسیدآقایی با اشاره به اینكه انواع سناریوهای مختلف برای طراحی طرح جایگزین زوج و فرد انجام شد، اظهار داشت: مطالعات نشان داد كه بهترین راه جایگزین رفتن به سمت قیمت گذاری است و دو حلقه ای كردن اجرای طرح است كه از نظر زیست محیطی، ترافیكی، اجتماعی و … مطالعات انجام شد و ۵۰۰۰ پرسشنامه هم میان مردم توزیع شد كه نهایتاً ۵۳ درصد مردم طرح زوج و فرد را ناعادلانه می دانستند.
به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
۵ فوتی به علت "تب كریمه كنگو" از آغاز امسال / استان های ركورددار بیماری
واكنش اینستاگرامی وزیر بهداشت به طرح استیضاحش در مجلس
درخواست پلیس از بدرقه كنندگان حجاج؛ در منزل خداحافظی كنید نه فرودگاه
تالاب انزلی قربانی اختلاف نظرها؟
تجهیز خیابان های "حافظ" و "كریمخان" به مسیر دوچرخه/ اظهارات شهردار تهران درباره خانه های خالی1398/04/20
13:55:08
5.0 / 5
1480
تگهای خبر: آب , آلودگی , آموزش , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی