كارشناسان محیط زیستی آمریكا تاكید كردند

پلاستیك، بخش جدایی ناپذیر زباله های بیمارستانی

پلاستیك، بخش جدایی ناپذیر زباله های بیمارستانی به گزارش حیوان خانگی كارشناسان محیط زیستیِ آمریكا در مطالعه جدیدی یادآور شدند: بیمارستان ها مملوء از پلاستیك های استریل یك بار مصرف هستند و حامیان محیط زیست برای یافتن چاره ای به منظور كاهش تولید زباله و در نتیجه، بهداشتی تر كردن روند درمان و مراقبت های پزشكی تلاش می كنند.


به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، برخلاف امكان خودداریِ استفاده از نی در رستوران، حذف پلاستیك از میز جراحی مشكل است. پلاستیك های یك بار مصرف بیشتر از گذشته مورد بررسی دقیق قرار گرفته و صنعت پزشكی حوزه ای است كه مصرف كننده شخصی در آن دخالتی ندارد.
شركت غیر انتفاعی Practice Greenhealth در آمریكا اقداماتی را در امتداد پایداری بیمارستان ها انجام داده و برآورد كرده كه ۲۵ درصد از زباله های تولیدی بیمارستان ها پلاستیك به حساب می آیند. بررسی ها نشان داده است در یك جراحی بیشتر از ۹ كیلوگرم زباله تولید می شود كه بیشتر آن پلاستیك است.
پلاستیك های یك بار مصرف گزینه ارزان و به صرفه ای جهت استفاده در بیمارستان ها هستند و هر ظرف یا پوشش پلاستیكی تازه نیازمند محیط استریل جدیدی است. بنا بر این است كه كادر درمانی خود و هر آنچه استفاده می نمایند با پلاستیك می پوشانند.
با وجود تغییر و تحولاتی كه به كارگیری پلاستیك در صنعت پزشكی طی قرن گذشته به همراه داشته حالا مورد بررسی دقیق و موشكافانه قرار گرفته است. پلاستیك ها به راحتی به محیط زیست دریایی نفوذ پیدا كرده و در آنجا به ذرات بسیار ریز موسوم به میكروپلاستیك ها تجزیه شده كه با نتایج جدی برای سلامت همراه هستند.
یكی از متداول ترین زباله های پلاستیكی كه از اتاق های عمل دور انداخته می شود پوشش های آبی رنگی است كه برای پوشاندن تجهیزات استریل شده قبل از جراحی مورد استفاده قرار می گیرد.
به گزارش نشنال جئوگرافیك، كارشناسان می گویند پلاستیك های مورد استفاده جهت كاركردهای زیست پزشكی خاصیت های قابل توجه بسیاری دارند كه فراوری راحت، كم هزینه بودن و آسان استریل شدن مواردی از آن هاست. همین طور استفاده از پلاستیك های یك بار مصرف موثرترین و بهداشتی ترین روش برای رعایت بهداشت در بیمارستان هاست.
این درحالیست كه افرادی كه در تلاش هستند تا بیمارستان ها را پایدارتر كنند معتقدند در مواردی استفاده از اقلام پلاستیكی حتی بیشتر از میزان مورد نیاز است.
براساس تحقیقی كه در ۳۳۲ بیمارستان انجام گرفته اما نتایج آن بطور رسمی منتشر نشده، می توان بدون لطمه زدن به روند درمان برخی اقلام پزشكی را با آیتم های چندبار مصرف جایگزین كرد تا هم تولید زباله پلاستیكی در این اماكن كاهش پیدا كند و هم از شماری از هزینه های بیمارستانی كاسته شود. با این وجود عملی كردن این ایده نیازمند مطالعات و بررسی های بیشتر و دقیق تر است.
منبع:

1398/07/13
22:02:58
5.0 / 5
1723
تگهای خبر: آب , بهداشت , پزشك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی