پس از انتقادات مردم و فعالان زیست محیطی؛

طرح ایجاد مركز امحای پسماندهای صنعتی و ویژه در الیگودرز متوقف گردید

طرح ایجاد مركز امحای پسماندهای صنعتی و ویژه در الیگودرز متوقف گردید حیوان خانگی: به دنبال انتقادات گوناگون مردم، فعالان حوزه محیط زیست، رسانه ها و مسئولان الیگودرز، طرح ایجاد مركز امحای پسماندهای صنعتی و ویژه در این شهرستان متوقف گردید.به گزارش حیوان خانگی به نقل از مهر، موضوع راه اندازی مركز بازیافت، بی خطر سازی و امحاء پسماندهای صنعتی و ویژه در شهرستان «الیگودرز» نقدهایی را از طرف مردم و مسئولان این شهرستان به دنبال داشت و بعد از آن نیز فعالان محیط زیستی با اجرای این طرح بعنوان یك عامل تهدید كننده سلامت مردم و محیط زیست مخالفت كردند.
اهالی روستاهای حاشیه اجرای این طرح نیز با ارسال نامه ای به مسئولان نگرانی خودرا از خطرات احتمالی كه راه اندازی این مركز بازیافت برای سلامت شهروندان و آلودگی آب های سطحی و زیرزمینی به دنبال دارد، را اعلام نمودند.
امام جمعه الیگودرز نیز در نشست ها و سخنان مختلفی بر ضرورت توقف اجرای این طرح و خطرات احتمالی آن برای سلامت مردم و محیط زیست تاكید كرده بود و گفته بود «مردم و اهالی روستاهای حاشیه این مركز با اجرای این طرح مخالف هستند و مسئولان نیز باید به نظر و آرا مردم احترام بگذارند».
به دنبال این انتقادات و با پیگیری های گوناگون فعالان اجتماعی و رسانه ای، حجت الاسلام سرلك امام جمعه الیگودرز و حمید كشكولی فرماندار این شهرستان با صدور اطلاعیه مشتركی از توقف اجرای طرح امحای پسماندهای صنعتی خبر دادند.
مشروح این اطلاعیه در زیر آمده است.
به اطلاع مردم شریف و ولایتمدار شهرستان الیگودرز می رساند:
پیرو مطرح شدن اجرای طرح پسماند صنعتی در محدوده شهر الیگودرز و بنا به دغدغه های بجا و بحق آحاد مردم و همین طور روشنگری و موضعگیری بموقع رسانه ها، سمن ها و گروه های فعال در عرصه اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی، امروز پنج شنبه هفدهم بهمن ماه، در یك نشست صمیمی با استاندار محترم و معاون محترم هماهنگی امور عمرانی، اینجانبان، نگرانی های مردم و مخالفت افكار عمومی با ایجاد و راه اندازی طرح پسماند صنعتی در الیگودرز را، به استحضار ایشان رساندیم.
استاندار محترم ضمن توجه به نظر اقشار مختلف و در جهت احترام به افكار عمومی و مردم متدین شهرستان، با درخواست اینجانبان در خصوص توقف و عدم اجرای پسماند صنعتی در الیگودرز موافقت و دستور اكید و لازم در خصوص توقف و عدم اجرای طرح مذكور، را در شهرستان الیگودرز صادر نمودند.
خبرگزاری مهر با انتشار گزارش هایی با عنوان «داستان یك مركز بازیافت / الیگودرز میزبان زباله های مركزی می شود؟» و «اماواگرهای راه اندازی مركز بازیافت زباله در الیگودرز / مردم نگران هستند» به پیگیری مطالبه مردم و فعالان زیست محیطی پرداخته بود.


منبع:

1398/11/18
18:17:41
5.0 / 5
2588
تگهای خبر: آب , آلودگی , سلامت , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی