غرس ۲۰ میلیون اصله نهال در پنج ناحیه رویشی جنگلی كشور

غرس ۲۰ میلیون اصله نهال در پنج ناحیه رویشی جنگلی كشور به گزارش حیوان خانگی قائم مقام معاونت امور جنگل ها در سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار داشت: امسال کاشت 20 میلیون اصله نهال در 300 تا 350 نقطه از پنج ناحیه رویشی جنگلی کشور هدفگذاری شده است.به گزارش حیوان خانگی به نقل از ایسنا رضا بیانی اضافه کرد: کاشت نهال ها برمبنای میزان بارندگی در نواحی جنگلی از اواخر آذر ماه امسال با کمک مردم و طبق قراردادهایی با پیمانکاران شروع شده است و تا اواخر فروردین ادامه خواهد داشت.

قائم مقام معاونت امور جنگل ها در سازمان جنگل، مراتع و آبخیز داری کشور اضافه کرد: در هفته درختکاری، عملیات غرس نهال در سطح گسترده تری انجام می شود.

وی با اشاره به پنج ناحیه رویشی هیرکانی، زاگرسی، ارسبارانی، خلیج فارس - عمانی و ایرانی- تورانی در کشور اظهارکرد: بیشترین بارندگی در نواحی رویشی جنگلی ایرانی- تورانی و خلیج فارس-عمانی در آذرماه و دی ماه است و در این نواحی با اولین بارندگی، نهالکاری شروع شده است و هم اکنون نزدیک به ۳۰ درصد پیشرفت کار داشته ایم.

بیانی افزود: امسال حدود ۵۷ هزار هکتار احیا، غنی سازی و توسعه جنگل با نهال های بومی همان مناطق برنامه ریزی شده است. در هفته درختکاری نیز در همه استان های کشور، نهال رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد.

قائم مقام معاونت امور جنگل ها در سازمان جنگل، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به این که ۲۰ میلیون اصله نهال که امسال غرس خواهد شد، تولید نهالستان های زیر مجموعه این سازمان است، اظهارکرد: نزدیک به ۱۰۰ نهالستان در منطقه جنگل های خارج از شمال و بیش از ۳۰ نهالستان در شمال کشور داریم که نهال های غیر مثمر تولید می کنند.

وی در مورد جنگلکاری اقتصادی نیز اظهار داشت: امسال ۳۰ هزار هکتار جنگلکاری اقتصادی با مشارکت مردمی برنامه ریزی شده است که دراین زمینه حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته ایم. در جنگلکاری اقتصادی، گونه های دو منظوره جنگلی و اقتصادی مانند بادام، انجیر و گردو توسط مردم کاشته می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور وی هزینه کاشت، مراقبت و آبیاری هر نهال را ۲۲ تا ۲۵ هزار تومان عنوان نمود.

منبع:

1399/12/19
14:21:15
0.0 / 5
637
تگهای خبر: آب , باد , درخت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
حیوان خانگی - خرید و فروش حیوانات خانگی
petiab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت حیوان خانگی محفوظ است (پت یاب)

حیوان خانگی حیوان خانگی

خرید و فروش حیوانات خانگی